Český vynález bude vzdělávat děti ve Velké Británii

27. 1. 2015 | Zdroj: Technologické centrum AV ČR

Moderní interaktivní učební pomůcka MAGIC BOX z České republiky vzbudila velký zájem na veletrhu BETT 2015 v Londýně, kde ho představila firma PROJEKTMEDIA, klient mezinárodní sítě Enterprise Europe Network v ČR. Po úspěšném představení novinky v mateřské zemi a Rakousku se firma PROJEKTMEDIA rozhodla uspět na dalších evropských trzích prostřednictvím největšího světového veletrhu se vzdělávacími pomůckami.

„Již před cestou do Londýna nás oslovovali zájemci z mnoha zemí a žádali o schůzku a představení MAGIC BOXU, což nás mile potěšilo,“ řekl jednatel společnosti, pan Jaroslav Veselý, který se veletrhu osobně účastní společně se svými kolegy. „Měli jsme jisté obavy, zda se nám vysoké náklady i čas vynaložený na přípravu naší účasti na veletrhu vyplatí. Avšak zájem ze strany britských zástupců školek, zařízeních pro děti s postižením, ale i odborníků na problematiku výuky předškoláků a školáků 1. stupně nás v průběhu výstavy přesvědčil, že jsme udělali dobře,“ dodává jednatel.

MAGIC BOX je moderní interaktivní učební pomůcka se zvukem a Wifi určená hlavně pro nejmenší děti, které si rády hrají na zemi. A právě interaktivní projekce v tomto herním prostředí je pro ně nejpříjemnější a získává si ihned jejich pozornost. Daleko lépe pracují dohromady, učí se v kolektivu, dobře spolupracují na úkolech přímo na ploše. Na rozdíl od běžných vertikálně umístěných interaktivních tabulí, kdy pracuje jedinec a jeho práci pozoruje zpovzdálí celá třída. Jedná se o mobilní pomůcku, která může být snadno přemístěna, což je výhoda oproti běžné tabuli. Výukové programy jsou pěkné, hravé, pochopitelné a jednoduché. To ocení jak paní učitelky, tak děti. Na kreslení, psaní či ovládání se používají 2 dotyková pera, kterými se malé děti dobře naučí správný úchop. Příznivá je i cena tohoto interaktivního koberce.

Mnozí dětští psychologové tento systém doporučují pro všechny malé děti, pro děti s poruchami učení, soustředění, s autismem, s tělesnými či duševními handicapy. Pomocí MAGIC BOX lze jednoduše takové jedince zapojit do hry s ostatními. Dnes ho již používají ve speciálních školkách a školách v dětských lázních v Teplicích. Je o něj zájem i za hranicemi ČR – v okolních, ale i vzdálených zemích např. Perského zálivu, JAR či Indii.

Foto: Český vynález MAGIC BOX

MAGIC BOX byl nedávno oceněn cenou VIZIONÁŘE 2014, Zlatou medailí Českého výrobku, v roce 2013 získal GRAND PRIX FOR TOYS.

Autorka: Ilona Babková.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek