Český výrobce hornoplošníků má nové obchodní zastoupení v Austrálii

28. 4. 2015

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 27.04.2015

Australská společnost Silent Wings Aviation Pty. Ltd. se koncem loňského roku stala výhradním obchodním zástupcem českého výrobce ultralehkých letadel Legend 540 v Austrálii a na Novém Zélandu. Australská společnost má se zastupováním evropských výrobců letadel bohaté zkušenosti. Již řadu let v Austrálii exkluzivně a úspěšně zastupuje německého výrobce FK LightPlanes, nebo španělské výrobce větroňů Alisport s.r.l. Od r. 2015 tak firma bude nově zastupovat i čáslavského výrobce hornoplošníku spol. Aeropilot s. r.o.

Australský obchodní zástupce sebou vzal na první setkání s českým výrobcem hornoplošníků koncem loňského roku i potenciálního klienta, kterému se zkušební let natolik zalíbil, že hned na místě s výrobcem letadel podepsal kupní smlouvu. V současné době je tak první letoun Legend 540 (v Austrálii Legend 600) vyráběn a v průběhu července 2015 by měl dorazit do Austrálie. Předními výhodami letounu je prostornost v kabině pro piloty, dále maximální vzletová hmotnost 600 kg. Především maximální vzletová hmotnost letounu je přední konkurenční výhodou v Austrálii a na Novém Zélandu. Další výhodou hornoplošníku je i skutečnost, že kabina letounu je křídlem ze shora kryta a pilot tak sedí ve stínu. Austrálie je v tomto ohledu v porovnání s Evropou specifický region, protože teploty v Austrálii dosahují vysokých hodnot nejen v letních měsících. Čeští výrobci dolnoplošníků tak už pracují na technologii zastínění kabiny, tak aby i piloti dolnoplošníků v Austrálii pilotovali ve stínu.

Další zajímavostí je, že letadlo LEGEND 540, které bylo vystaveno na AERO výstavě v německém Friedrichshafenu v dubnu letošního roku, bylo nominováno prestižním leteckým časopisem ,,Flieger magazin“ jako jeden z nejlepších ultralightů na německém trhu. Během výstavy lidé hlasovali pro Legend 540, který se stal vítězem a byl vybrán jako nejlepší ultralehké letadlo v Německu!

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: