Čeští jaderní dodavatelé se v rámci projektu ekonomické diplomacie představili na veletrhu v Rusku

4. 7. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Čeští jaderní dodavatelé se v rámci projektu ekonomické diplomacie představili na veletrhu v Rusku V polovině června 2017 se v Moskvě uskutečnil projekt ekonomické diplomacie zaměřený na jadernou energetiku. Projekt významně podpořil české dodavatele na ruském trhu.

Ve dnech 19.–21. června 2017 se v Moskvě v rámci veletrhu ATOMEXPO uskutečnilo jednání „kulatého stolu“ představitelů českých jaderných firem s vedením ruské státní korporace Rosatom. Jednání bylo součástí projektu ekonomické diplomacie zaměřeného na zapojení českých exportérů jaderného zařízení do subdodavatelského řetězce firmy Rosatom.

Kromě představitelů českých firem a zástupců velvyslanectví se jednání zúčastnila také náměstkyně pro energetiku Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Lenka Kovačovská, která jednání za českou stranu vedla, a rovněž vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Ján Štuller. Výsledkem „kulatého stolu“ byl podpis memoranda o spolupráci mezi představiteli české exportní aliance a státní korporací Rosatom.

V rámci svého programu navštívila delegace českých firem v čele s náměstkyní Kovačovskou rovněž Novovoroněžskou jadernou elektrárnu. Zde si prohlédla starý blok VVER 1000 i výstavbu dvou nových bloků VVER 1200. První z těchto bloků je již připojen do sítě, druhý se nachází ve finální fázi výstavby. Přestože jde o první dokončený blok nového typu VVER 1200 v Ruské federaci, nejedná se o referenční blok pro evropské projekty Rosatomu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Moskvě (Rusko). Autor: Michal Mareš.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek