Čeští odborníci na robotiku vyjeli na misi do Washingtonu

11. 11. 2015 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

motiv článku - Čeští odborníci na robotiku vyjeli na misi do Washingtonu Ve dnech 2. až 4. listopadu 2015 se uskutečnila mise českých odborníků na robotiku do Washingtonu. Misi společně pořádalo Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu a agentura CzechInvest. Akce navazuje na úspěšnou technologickou cestu vědeckých a inovačních pracovníků z května 2015.

„Robotika je v Česku na špici vývoje v celosvětovém měřítku, cílem mise proto bylo podpořit mezinárodní spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje, a prezentovat Českou republiku jako technologicky vyspělou zemi schopnou spolupracovat na vývoji nových technologií s potenciálem průmyslové aplikace. Diskutovali jsme možnosti výměny studentů či výzkumných pracovníků, spolupráci na společných výzkumných projektech či projektech pro americké vládní organizace,“ říká Roman Pašek Projektový manažer pro oblast podpory výzkumu a vývoje v agentuře CzechInvest.

Kapacity z předních českých univerzit i jiných organizací navštívily například National Institute of Standards and Technology, National Science Foundation či University of Maryland. Uskutečnilo se také setkání se zástupci Pentagonu ohledně projektu Joint Ground Robotics Enterprise a možnosti zapojení českých subjektů v této iniciativě.

V rámci mise zorganizovalo české velvyslanectví ve svých prostorách i kulturně-vzdělávací akci, kde zaznělo i pásmo přednášek od českých zástupců. Akci zaštítil velvyslanec České republiky v USA J. E. Petr Gandalovič, který pronesl i úvodní slovo.

Mise se zúčastnili zástupci významných českých pracovišť, která se věnují robotice a kybernetice. Skupinu vedl profesor Vladimír Mařík z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT, zúčastnili se jí ale i zástupci ze Středoevropského technologického institutu – CEITEC, výzkumného centra Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni či Univerzity obrany v Brně.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek