Čeští offshore dodavatelé udělali velká dojem na britské těžařské kontraktory ve skotském Aberdeenu.

22. 9. 2017

  • Země: GB - Velká Británie
  • Datum zveřejnění: 22.09.2017

Čeští výrobci produktů a technologií pro pobřežní průmysl se 7. září 2017 v Aberdeenu, evropském centru offshore průmyslu, setkali se čtyřmi desítkami stávajících i potenciálních budoucích britských a mezinárodních obchodních partnerů na networkingovém setkání. Akci organizovala britská pobočka agentury CzechTrade ve spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Londýně a aberdeenskou obchodní komorou (Aberdeen and Grampian Chamber of Commerce) v rámci projektů české ekonomické diplomacie.

Akci zahájil Lord Provost města Aberdeen p. Barney Crockett, který zasvěceně připomněl dlouhou historickou tradici a schopnosti českého průmyslu, které jsou dobře známy i ve Skotsku. Ekonomický diplomat velvyslanectví Londýn Aleš Opatrný a vedoucí britského CzechTrade Martin Macourek poté představili britským partnerům kompetence českého průmyslu v oblasti vybavení pro těžbu ropy a plynu. Následně se představily české společnosti a poté již následoval neformální networking s britskými firmami, který přinesl velice zajímavé rozhovory s potenciálem obdržení velmi zajímavých poptávek. České firmy celkově udělaly skvělý dojem a Skotové byli příjemně překvapeni jejich skvělými referencemi.

Myšlenka akce byla poměrně jednoduchá: vzhledem k tomu, že naše cílová skupina vystavovala na veletrhu, bylo cílem je po skončení akce dostat na networkingovou akce k čemuž měla právě místní obchodní komora ty nejlepší předpoklady – má kontakty na decision makers a kromě toho sídlí přesně naproti veletrhu. Na akci lákal pravý skotský dudák a během ní se podávalo české a skotské pivo, skotské kulinářské speciality a nechyběla ani ochutnávka pravé skotské whisky.

Jak bylo řečeno, setkání bylo tedy zorganizováno na okraj největšího oborového veletrhu offshore průmyslu v Evropě SPE Offshore Europe 2017, který se konal ve dnech 5.-8. září v Aberdeenu. Veletrh, který se koná jednou za 2 roky navštevuje přes 50 tis. účastníků z více než 100 zemí. Na Offshore vystavuje více než 1000 technických expertů od mezinárodních lídrů na trhu po nové inovační technologické společnosti. Novinkou letošního ročníku byla zóna zaměřená na ukončování provozu a demontáž ropných plošin a instancí (decommissioning), kde byly prezentováni poskytovatelé služeb a technologií pro vyřazování z provozu, stejně jako konferenční program organizovaný ve spolupráci s klíčovými průmyslovými sdruženími včetně Decom North Sea, ITF, SUT a IMechE.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně.

 

 

  

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: