Čeští podnikatelé se setkali se svými myanmarskými protějšky

8. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Čeští podnikatelé se setkali se svými myanmarskými protějšky Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s českou ambasádou v Rangúnu a Svazem průmyslu a dopravy ČR uspořádalo 5. září 2016 v Černínském paláci česko-myanmarské podnikatelské fórum, na němž měly české firmy možnost navázat kontakty s myanmarskými podnikateli a seznámit se s podnikatelským prostředím v Barmě/Myanmaru. Podnikatelské fórum zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.

Na organizaci fóra, jehož se zúčastnilo několik desítek českých firem, se podílela také myanmarská asociace International Business Promotion Center (IBPC). Podnikatelská mise byla složená ze zástupců myanmarských firem z různých sektorů průmyslu a služeb.

Historicky první podnikatelská mise z Barmy do ČR vedená IBPC se uskutečnila v návaznosti na úspěšnou únorovou cestu ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka do Barmy/Myanmaru. České ministerstvo zahraničních věcí podpořilo myanmarskou podnikatelskou misi v rámci projektu ekonomické diplomacie.

Během podnikatelského fóra bylo uzavřeno memorandum o spolupráci mezi Svazem průmyslu a dopravy ČR a myanmarskou podnikatelskou asociací International Business Promotion Center (IBPC). Memorandum podepsali viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR František Chaloupecký a předseda IBPC Aik Htun.

Barma/Myanmar představuje pro ČR prioritní zemi nejen z hlediska bilaterální transformační spolupráce a humanitární pomoci, ale rovněž z hlediska budoucí obchodně-ekonomické spolupráce. Otevírající se myanmarská ekonomika nabízí českým podnikatelům řadu zajímavých příležitostí napříč průmyslovými sektory.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek