Čeští výrobci letadel se úspěšně představili na veletrhu AVALON 2015

19. 3. 2015

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 07.03.2015

ilustrační obrázekJednalo se o první oficiální českou účast na veletrhu letectví a obranného průmyslu Avalon 2015, který se poprvé konal v roce 1992 a opakuje se jednou za dva roky. Avalon 2015 je jedním z nejprestižnějších veletrhů letectví a obrany v rámci Asie a Tichomoří a účastníci veletrhu mají jedinečnou příležitost vidět nejmodernější technologie a služby z oblasti letectví. Vysoká úroveň ekonomického růstu a technologického rozvoje mají za následek zvyšující se poptávku po leteckém a kosmickém průmyslu v širokém spektru, od všeobecného letectví přes letecké společnosti, sportovní letectví až po leteckou obranu a na tomto širokém trhu mají zajisté své slovo i české firmy.

Nejvýznamnějším zástupcem českého leteckého průmyslu byl na AVALONu výrobce L - 410, společnost Aircraft Industries (Let Kunovice). Na společném stánku se rovněž prezentovala Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, která v regionu jihovýchodní Asie vyhledává potenciální investory a v Austrálii představila úspěchy českého leteckého průmyslu.

Hned úvodní den veletrhu navštívil český stánek také velvyslanec ČR v Austrálii pan Martin Pohl, aby podpořil české firmy, které se snaží uspět v Austrálii. Ve čtvrtek 26. února se konal kulatý stůl s Euro-Australskou panelovou diskusí, přičemž za evropské země se účastnila Česká republika, Belgie, Polsko a Rumunsko. Česká republika vynikla prezentací Tomáše Mertla ze společnosti Aircraft Industries, kterému se podařilo vzbudit zájem o letouny L – 410, a krátkým příspěvkem Vojtěch Helikara, který představil silné stránky českého leteckého průmyslu.

Na veletrhu byl rovněž k vidění český letoun Harmony vyráběný společností Evektor Aerotechnik, která je jedním z největších světových výrobců lehkých sportovních moderních UL letounů, s více než 40letými zkušenostmi. Další českou stopou na veletrhu byly helikoptéry Sikorsky Aircraft, jejichž kokpity se vyrábí v Aeru Vodochody. Zástupci amerického výrobce si pochvalovali dlouhodobou a prohlubující spolupráci s českou firmou.

Velký úspěch zaznamenala rovněž česká společnost Rokospol Aviation, která se svým modelem Roko NG4 získala cenu za Nejlepší továrně postavené rekreační letadlo. Toto je velký úspěch pro české letectví a tímto firmě a jejím zástupcům gratulujeme.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: