Čeští výrobci pekárenských strojů se představili na fóru v hlavním městě Kazachstánu Astaně

9. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Čeští výrobci pekárenských strojů se představili na fóru v hlavním městě Kazachstánu Astaně Na 3. středoasijském pekařském fóru, které se uskutečnilo ve dnech 21. - 23. února 2017 v Astaně byla viditelná přítomnost České republiky. Fóra se zúčastnily 3 české firmy a při slavnostním zahájení byli čestnými hosty zástupci velvyslanectví ČR v Astaně a zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty.

Fórum s oficiálním názvem 3. středoasijské fórum „Chleboprodukty“ 2017 bylo jako tradičně věnované pekařství a cukrárenství. Na akci, která byla kombinací výstavy, prezentačního fóra a řady dalších paralelních aktivit, se v rámci stánku organizovaném kanceláří CzechTrade, účastnili také české společnosti J4 s.r.o., Topos a.s. a Velteko s.r.o. Stánek českých firem byl umístěn výhodně ihned proti vchodu.

Na zahájení fóra vystoupili ekonomický diplomat velvyslanectví ČR v Astaně Luboš Joza a vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade Petr Jurčík, kteří představili přítomné české firmy a vyzvali místní partnery ke spolupráci. Zúčastněné české firmy dostaly příležitost prezentace ve vystoupeních po 10 minutách, kterou všechny využily (společnosti J4 a Topos dne 21. 2. a společnost Velteko dne 22. 2. 2017). Na letošním fóru se představilo celkem 36 firem z 10 zemí včetně Kazachstánu.

V Kazachstánu má pekárenství značný potenciál. Existují možnosti rozšíření výroby jak u vstupů (v roce 2016 se výměra plochy osázené pšenicí zvýšila o 6,9 %), tak poptávky (dosud připadají na každého občana Kazachstánu evidované roční tržby za pečivo pouze necelých 1700 Kč, tedy v rámci nákladů na potraviny na chléb a pečivo připadá zhruba 6 %).

vystoupení L. Jozy na pekárenském fóru

Vystoupení L. Jozy na pekárenském fóru

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Astaně (Kazachstán). Autor: Luboš Joza, politicko-ekonomické oddělení velvyslanectví ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek