Čeští výrobci skla na veletrhu NY NOW v New Yorku

24. 8. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Celkem šest českých firem se zúčastnilo jednoho z největších veletrhů výrobků pro domácnost NY NOW, který se uskutečnil v newyorském Javits Center ve dnech od 21. do 24. srpna 2016.

Na veletrhu NY NOW, na němž prezentují své výrobky firmy z celého světa a který je největším veletrhem zaměřeným produkty pro domácnost na východním pobřeží USA, se prezentovaly v rámci českého pavilonu firmy Gold Crystal, Blažek Glass, Glassor a Harrachov Novosad, vlastní stánky pak měly na veletrhu také české firmy Crystalite Bohemia a Artěl Glass. Společnosti tak měly na veletrhu možnost představit své výrobky z českého skla potenciálním partnerům jak z řad klientů, tak jiných partnerů včetně například svých možných obchodních zástupců na americkém trhu.

Generální konzulát ČR v New Yorku uspořádal při příležitosti účastni českých firem na veletrhu dne 23. srpna číši vína v prostorách České národní budovy, kde měly české firmy možnost setkat se se svými stávajícími a budoucími partnery v uvolněném duchu a představit jim své kolekce. „Jsem velice rád, že ve spolupráci s agenturou CzechTrade můžeme zde v New Yorku představit výrobky tolika českých sklářských firem, které svou kvalitou a svým designem potvrzují vysoké renomé českých výrobků ze skla. Pevně věřím, že svou účastí na veletrhu tyto společnosti udělají další krok k úspěšnému etablování na vysoce kompetitivním americkém trhu,“ prohlásil zástupce generálního konzula a vedoucí obchodně ekonomické sekce konzulátu Karel Smékal.

Účast většiny českých vystavovatelů zajišťovala agentura CzechTrade. Veletrh NY NOW se v New Yorku koná dvakrát ročně, agentura CzechTrade ústy ředitele pro USA Jana Kubaty vyslovila víru v to, že i v únoru 2017 budeme moci na tomto veletrhu představit v rámci českého pavilonu další české společnosti.

Informace poskytnuta Generálním kunzulátem České republiky v New Yorku (Spojené státy americké). Autor: Karel Smékal, ekonomický konzul.

 

 

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek