V Kanadě proběhnul seminář o obchodních příležitostech plynoucích z dohody CETA

24. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - V Kanadě proběhnul seminář o obchodních příležitostech plynoucích z dohody CETA V úterý 23. května 2017 proběhl na Ministerstvu zahraničních věcí Kanady v Ottawě seminář o investičních a obchodních příležitostech v zemích Visegrádské skupiny spojených s uzavřením Komplexní hospodářské a obchodní dohody CETA.

Akce probíhala formou panelové diskuze, v níž zástupci Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky představili středoevropský region jako stabilní a perspektivní oblast, která kanadským investorům a podnikatelům nabízí mnoho zajímavých příležitostí.

Seminář, na jehož organizaci se podílely ekonomické úseky velvyslanectví všech čtyř zemí Visegrádské skupiny v Ottawě, zahájil ředitel Odboru pro evropské záležitosti kanadského ministerstva zahraničních věcí Leigh Sarty. Mezi další řečníky patřila velvyslankyně Evropské unie v Kanadě Marie-Anne Coninsx, Witold Sobków z polského ministerstva zahraničí a Gar Knutson z advokátní kanceláře Borden Ladner Gervais, který posluchačům přiblížil právní aspekty implementace dohody CETA v Kanadě.

Českou republiku na semináři zastupoval velvyslanec ČR Pavel Hrnčíř, který ji prezentoval jako stabilní a atraktivní lokalitu, jež kanadským podnikatelům nabízí velký potenciál v podobě lidských zdrojů a široké škály obchodních a investičních příležitostí. Ty jsou v souladu s Mapou oborových příležitostí ve vztahu ke Kanadě. Zároveň velvyslanec poukázal na dlouholetou obchodní spolupráci mezi ČR a Kanadou a představil některé již existující úspěšné kanadské investory v ČR, stejně tak zmínil českou investici společnosti GZ Media Loděnice v Burlingtonu v Ontariu na výrobu vinylových gramofonových desek.

Velmi úspěšného semináře a následného networkingového oběda se zúčastnilo přes 50 návštěvníků, což svědčí o tom, že je v Kanadě, zvláště v souvislosti s přijetím dohody CETA, o oblast střední Evropy zájem.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ottawě (Kanada). Autor: Josef Dvořáček, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Ottawě.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek