ČEZ se chce soustředit na slovenský a polský trh

26. 6. 2014

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 24.06.2014
  • Zdroj: http://www.ta3.com

ilustrační obrázekČeská energetická společnost ČEZ se chce soustředit na sousední trhy, jako jsou Slovensko a Polsko, namísto další expanze na Balkáně. Uvedl to ve středu generální ředitel ČEZu Daniel Beneš. „V budoucnu nechceme rozvíjet podnikání v balkánských zemích ... Pokud existuje něco, co nás zajímá, je to v sousedních zemích,“ uvedl Beneš.

Společnost zrušila začátkem roku tendr v hodnotě do 15 mld. USD na výstavbu nových reaktorů v jaderné elektrárně Temelín, což jí otevírá prostor pro další akvizice v příštích letech. Důvodem zrušení byly nízké velkoobchodní ceny elektřiny a odmítnutí vlády poskytnout cenové garance. V posledních letech společnost ČEZ při akvizicích v zahraničí utrpěla sérii neúspěchů, hlavně na Balkáně, když se v Rumunsku a v Bulharsku dostala do sporu s regulačními úřady.

Firma ČEZ působí i na Slovensku. Společnost ČEZ Slovensko působí aktivně na slovenském trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektřiny a zemního plynu nabízí na Slovensku všem kategoriím odběratelů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: