Chorvatsko je rychle rostoucí turistický trh a žádaná destinace pro hotelové řetězce

4. 4. 2016

  • Země: Chorvatsko
  • Datum zveřejnění: 31.03.2016

Téměř devět let poté, co investiční banka Arqaam Capital z Dubaje v zátoce Brizenica u Nového Gradu na ostrově Hvar nakoupila pozemky, oznámila, že zde do roku 2019 společně s prestižní hotelovou značkou Four Seasons vybuduje luxusní turistický rezort.

ilustrační obrázekDo Chorvatska míří i další hotelový řetězec, Marriot, který hodlá investovat do projektu Ritz-Carlton v Kupari u Dubrovníku. Očekává se, že i dalších pět až šest globálních špičkových značek by v následujících dvou až tří letech mohlo vstoupit na chorvatský hotelový trh. O Chorvatsko se na nedávném Mezinárodním hotelovém investičním fóru v Berlíně zajímaly např. One&Only, Aman Rersorts či Jumeirah. Chorvatsko zaznamenalo v loňském roce značný nárůst v turistickém ruchu a momentálně patří mezi populární a bezpečné středomořské destinace. To se samozřejmě odráží i v investicích, které dosud plynuly zejména od domácích společností.

Ve Starém Gradu na ostrově Hvar bude v roce 2019 otevřen nový turistický komplex s hotelem a luxusními vilami. Tutu investici, o níž se jíž delší dobu spekulovalo, zbrzdila krize a také změna partnera investora – banka Arqaam Capital nejprve počítala s řetězcem One&Only, nicméně později se v projektu spojila se značkou Four Seasons. Rezort, který bude sestávat z hotelu se 120 pokoji a 61 luxusní vily, by měl uvítat první hosty v létě 2019. Budova samotného hotelu bude tvořena několika propojenými menšími objekty, které se na 16 hektarech pozemků budou střídat se soukromými vilami. Ty budou mít vlastní vchody a bazény. Hosté rezortu si budou moci užívat v soukromé zátoce, špičkovém fitnes a lázeňském centru, celé řadě restaurací a barů. Investor navrhuje vybudovat i konferenční a banketový sál.

Dubajská investiční banka vložila jen do koupě pozemků na Hvaru kolem 11 milionů euro.

Zdroj: deník "Jutarnji list", Záhřeb, 31. března 2016
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Záhřebu.

Tisknout Vaše hodnocení: