Do čínského Čcheng-tu míří šperky z Jablonce

6. 4. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Právě provincii Sečuán chce pro svou expanzi na západočínský trh využít jako základnu šperkařská značka Šenýr z Jablonce nad Nisou. Spojila tam síly s čínskou modelkou a podnikatelkou Luo Wen.

Foto: Šenýr BijouxPrvním charterovým letem z Čcheng-tu přiletěla do České republiky mimo jiné Luo Wen, čínská modelka a majitelka fotografického studia Bossy v Čcheng-tu. Ta už dva roky spolupracuje s tradiční českou šperkařskou značkou Šenýr Bijoux z Jablonce nad Nisou. Luo Wen navštívila tuzemský showroom Šenýru a jednala s majitelkou firmy Olgou Kopalovou Rynešovou.

Obě podnikatelky plánují rozjet projekt Jablonec-Čcheng-tu, jehož prostřednictvím by nabídly na čínský trh jablonecké šperky ve větším množství. „Číňané si velice váží evropské výroby. Jde jim o to, aby měl výrobek tradiční brand,“ říká Olga Kopalová s tím, že současný čínský trh je velmi perspektivní právě pro luxusní zboží. Uvažuje se i o zprovoznění e-shopu zaměřeného na čínské klienty.

S Luo Wen se česká značka Šenýr spojila před dvěma lety na Západočínském veletrhu právě v Čcheng-tu. Následovala série snímků s českými šperky, kterou nafotily špičkové čínské modelky. Loni obě podnikatelky společně vytvořily originální prádlo – set podprsenky a kalhotek z českých křišťálů s motivem čínských mráčků. „Letos v říjnu se do Čcheng-tu na veletrh zaměřený na sklo a šperky chystáme znovu,“ uvedla Olga Kopalová s tím, že věří na výrazné navýšení obchodu s Čínou.

Značka Šenýr chce při expanzi v říši draka využít zkušenosti z exportu na jiné trhy. Velké prodeje zaznamenala v minulosti například v Brazílii nebo ve Spojených státech, zkušenosti má i z Indie. Firma je také autorem korunky krásy, kterou dostávají v posledních ročnících vítězky soutěže Česká Miss. Šperky Šenýr jsou k vidění i na některých zahraničních soutěžích krásy, jako jsou Miss Universe nebo Miss Earth.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy divize Euro E15, vycházející ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Ministerstva zahraničních věcí ČR. Autor článku: Tomáš Stingl. Foto: Šenýr Bijoux.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek