Čínské dozvuky pro malé podnikatele: AMSP ČR připravuje podnikatelské zázemí v zemi středu

20. 4. 2016 | Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

motiv článku - Čínské dozvuky pro malé podnikatele: AMSP ČR připravuje podnikatelské zázemí v zemi středu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) připravuje pro malé a střední podniky velkorysé zázemí v zemi středu. Rok zdarma nové kancelářské, skladové a výrobní prostory. Vyhledání čínských lokálních partnerů a zdarma personální, právní a marketingové poradenství.

Dále pohodlné a dostupné ubytování, mezinárodní škola pro děti, spolupráce s místní vysokou školou technickou a vazba na německé průmyslníky vyrábějící v Číně. To jsou základní parametry exkluzivní dohody, kterou pro české firmy v nejlidnatější čínské oblasti Guangdong dojednala v posledních dnech AMSP ČR.

AMSP ČR zahajuje nábor tuzemských podnikatelů do nově budované kancelářské a průmyslové zóny Sino-German Metal Eco City. Jedná se o moderní industriální park v nejlidnatější čínské provincii Guangdong, v severní části milionového města Jieyang, v blízkosti Kantonu a Hongkongu.

Projekt vzniká v úzké kooperaci čínské Zhongde Metal Group a německé mezinárodní obchodní komory AHK (Delegation der Deutschen Wirtschaft). Na základě dohody získávají čeští podnikatelé, doporučení a vybraní Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR, velkorysé podmínky.

České malé a střední firmy získávají v Číně na rok zdarma kanceláře do 100 m2, dále sklady a výrobní prostory do 2700 m2, opět v prvním roce zdarma. Součástí bezplatného servisu bude rovněž lokální poradenství při výběru personálu, seznámení se s čínským právním režimem, nezbytným pro podnikání a marketingové poradenství.

Zástupci českých firem budou moci využít ubytování přímo v technologickém parku, od možnosti pronájmu bytů, až po ubytování v 5 nebo 4 hvězdičkových hotelích v ceně 40–50 EUR/den.

Firmy dále získávají možnost využít mezinárodní školy pro děti, a to přímo v technologickém parku. Pro technické výzkumné zázemí je připravena spolupráce s Vysokou školou technickou založenou v kooperaci s Hochschule Esslingen, situovanou přímo v průmyslovém parku.

Samozřejmostí je stravování jak v čínském, tak v západním stylu, a to v ceně 14 eur/den, otevřené obchody a restaurace v technologickém parku ve všední den i o víkendech a integrovaná autobusová doprava v celém městě.

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR, uvádí: „Minulý rok jsme za pomoci partnerů připravili zázemí pro naše podnikatele v USA, projekt MeoHub v New Yorku se osvědčil, a zájem předčil všechna očekávání. Letos jsme využili vábení čínské nevěsty a ve spojení s německými a čínskými partnery zajišťujeme velkorysé zázemí pro naše firmy v nejlidnatější čínské provincii Guangdong.“

„Rok zdarma kancelář, sklady a výrobní prostory doplňujeme poradenstvím čínských a německých partnerů v oblasti práva a marketingu. Je to vhodné zejména pro firmy průmyslově orientované, které chtějí v Číně montovat výrobky vyvinuté u nás a dále je na tamních trzích prodávat,“ doplňuje Karel Havlíček.

Pavla Břečková, místopředsedkyně AMSP ČR a spolumajitelka středně velké strojírenské firmy Audacio, k tomu dodává: „Tím, že se jedná o projekt s garancí německých průmyslových partnerů, je zde pro naše firmy zajištěna určitá míra serióznosti a spolehlivosti. Je třeba si uvědomit, že přes Německo reexportujeme do Číny v průmyslové výrobě téměř 50 miliard korun ročně. Naše firmy touto cestou tak mohou využít německého zázemí a čínské koupěschopnosti najednou.“

Jiří Belinger, místopředseda AMSP ČR a majitel společnosti VARI a.s. a zkušený exportér, doplňuje: „Rozvoj Číny jde kupředu neuvěřitelnými tempem. Nejenom u pobřeží ve velkých průmyslových městech, ale plošně v provinčních městech a hluboko ve vnitrozemí. Čína za 10 let udělala pokrok, který Evropské země budovaly 40 let. Snaha mladých lidi mít se lépe než rodiče, je obrovský motor, který vláda správě využívá a podporuje.“

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek