Čínský výrobce výfuků a turbodmychadel investuje další stamilióny Kč v Maďarsku

20. 1. 2015

  • Země: Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 19.01.2015
  • Zdroj: http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/sokmilliardos_kinai_beruhazast_kap_a_magyar_telepules.588746.html

Wescast Industries, dodavatel do automobilového průmyslu provádí stamiliónové investice v Maďarsku a nabírá stovky lidí. Dceřinka čínského obra Wescast Industries vyrábí výfuky a turbodmychadla.

Wescast_Industries_OroszlanyDo listopadu 2015 plánuje firma Wescast Hungary Zrt, nabrat 250 nových zaměstnanců do své výrobní jednotky v Oroszlány – sdělil evropský ředitel společnosti, George Yang. Dceřinka čínského obra Wescast Industries vyrábí výfuky a turbodmychadla.

Výrobní jednotku včetně slévárny a obráběcí dílny založila kanadská společnost Wescast Industries Inc. v Maďarsku v roce 2000, která byla v roce 2013 vykoupena čínskou skupinou Sichuan Bohong Industry, jméno si však zachovali. Skupina má celkem 8 továren Spojených Státech, v Číně, v Kanadě a v Maďarsku, prodej a inženýrské práce se provádí v Kanadě, Francouzsku, Německu, Velké Británii a v Japonsku. Wescast obsluhuje všechny své evropské zakázky z továrny v Oroszlány, malém obci 76 km západně od Budapeště. Mezi jejich zákazníky patří největší automobilovky jako Audi, Daimler, Fiat, Ford, skupina PSA, Renault a Volkswagen. Z výrobců turbo výfuků od nich nakupuje BorgWarner Turbo Systems, a Honeywell Turbo Technologies a Mitsubishi Equipment Europe.

Wescast_exhaust_manifold

Díky rostoucímu volumenu objednávek firma v letošním roce provede investici v hodnotě 7,7 miliard forintů (cca. 660 M Kč) a nabere dalších 250 zaměstnanců. Mezi dlouhodobými plány (do roku 2020) je i výstavba nové výrobní haly a modernizace v hodnotě 22 miliard forintů (1,9 miliard KČ). Dosud pro Wescast pracovalo 1450 lidí, do konce desetiletí může toto číslo vyšplhat na 2500. Podle předpokladů čistý příjem společnosti letos překoná hranici 28 miliard forintů (2,45 miliard KČ).

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Czechtrade v Budapešti.

Tisknout Vaše hodnocení: