Coface zlepšilo hodnocení podnikatelského rizika Lotyšska

18. 4. 2017

  • Země: LV - Lotyšsko
  • Datum zveřejnění: 12.04.2017

rating-350473172-120.jpgMezinárodní pojišťovna úvěrových rizik „Coface“ zvýšila v žebříčku států posuzování míry obchodního rizika Lotyšsko do formátu A3, nebo „téměř nízkým rizikem.“ „Coface“ také zlepšila odhad růstu celkové světové ekonomiky, na očekáváných letošních 2,8 %.
Top Business Risk Lotyšska se zlepšil s přihlédnutím k růstu investic, pozitivních trendů na trhu práce, růst spotřeby domácností a stabilní dominance skandinávských bank ve finančním prostředí. Posouzení podnikatelského prostředí zlepšilo Coface, mimochodem, také pro Českou republiku (A2), Arménii (D) a Izrael (A2), naproti tomu obchodní hodnocení Mosambiku zhoršila až na E, což znamená, že jako extrémně vysokou. Litva (A3) a Estonsko (A2) hodnocení nezmění.
„Přes existenci významných politických rizik na celém světě, se situace v podnikatelském prostředí postupně zlepšuje. O tom svědčí i obnovení důvěry investorů v rozvinutých ekonomikách a dopady na zotavení nových trhů. To vše zlepšuje i odhad růstu globální ekonomiky, uvádí ředitel Coface v Lotyšsku Arnis Blumfelds. Naví říká: „S ohledem na rizika v určitých oblastech podnikání, je třeba poznamenat, že se pociťuje zlepšení například v oboru kovoobrábění, a to po mnoha letech, kdy zejména v posledních třech letech byl tento obor průmyslu nejrizikovějším celosvětově“.
Posuzování rizika podnikatelského prostředí „Coface“ je založen na několika faktorech, včetně politické, hospodářské a finanční situace v zemi, platební schopnosti firem a trendů v podnikatelském prostředí. Hodnocení rizika má osm úrovní: A1 (velmi nízká), A2, A3, A4, B, C, D a E (velmi vysoká), ke každé známce se navíc přidává posouzení pozitivního nebo negativního trendu vývoje.
Rus.db.lv , 12.04.2017
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Rize.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: