ČR jako partnerská země na Jahrestagung Kerntechnik v Německu

18. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - ČR jako partnerská země na Jahrestagung Kerntechnik v Německu Ve dnech od 10. do 12. května 2016 se v rámci projektu ekonomické diplomacie za podpory Ministerstva zahraničí ČR prezentovaly české firmy na Jahrestagung Kerntechnik (Annual Meeting on Nuclear Technik, AMNT) v Hamburku.

Česká republika byla partnerskou zemí, ZÚ Berlín pro české firmy a subjekty připravil „Český pavilon“ pro prezentaci a jednání s německými a dalšími zahraničními firmami a institucemi. Prezentovaly se následující firmy a subjekty:

V úvodním bloku konference vystoupil velvyslanec ČR v Berlíně Tomáš Jan Podivínský, jehož projev, ve kterém představil energetickou koncepci ČR včetně rozvoje jaderné energetiky a také zdůraznil zájem na spolupráci se SRN v oblasti decommissioningu jaderných elektráren a ve vědě a výzkumu – přinesl velmi pozitivní ohlasy napříč celým publikem.

Jedním z hlavních témat celé konference byl právě decommissioning, ve kterém ČR vidí potenciál pro české firmy, dodavatele a poskytovatele služeb. Dle českých firem prezentujících se na AMNT 2016 v Hamburku byla tato konference důležitá, ukázal se mj. směr, kterým se Evropa, resp. SRN, bude ubírat, a kde budou obchodní příležitosti.

Přílohy ke stažení:

Informace a fotografie poskytnuty Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek