CTA na jižní straně města Chicaga se zlepší

13. 6. 2016

  • Země: Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 19.05.2016

Město Chicago oznámilo, že CTA - chicagská tranzitní doprava autobusových a vlakových spojů, na jižním předměstí města se bude zlepšovat.

ilustrační obrázekZměny budou spočívat v tom, že některé autobusové spoje budou jezdit frekventovaněji, a to především v ranních a večerních špičkách, budou pokračovat ještě více dále na jih a ve větších okruzích. Také vlakové spojení (zelená linka) bude mít větší frekvenci v ranních a večerních špičkách.

Vylepšení bude stát město Chicago navíc $ 5 700 000 amerických dolarů ročně a změny by měly přijít v platnost od září t. r., i když s některými se už počítá na začátku tohoto léta.

Mezitím město Chicago také oznámilo, že starosta Rahm Emanuel jmenoval bývalého prezidenta a CEO Chicago Urban League (společnost založená v r. 1916 v Chicagu pro africké Američany, která vyvíjí programy a partnerství, věnuje se advokacii řešit potřebu zaměstnání, podnikání, cenově dostupné komerční nemovitosti a kvalitního vzdělávání) Andrea Zoppa místostarostou.

Steve Koch, který byl místostarostou od roku 2012 bude i nadále dohlížet na ekonomické záležitosti města. Chicago Sun-Times (deník publikovaný v Chicagu) již dříve oznámil, že Zopp přijal žádost starosty Emanuela, aby se stal místostarostou.

Zdroj: Crain’s Chicago Business

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Chicagu

Tisknout Vaše hodnocení: