Čtyři události, které je třeba sledovat v kanadském podnikání tento týden

1. 9. 2015

  • Země: Kanada
  • Datum zveřejnění: 30.08.2015

Ilustrační obrázekAlberta fiskální aktualizace: Finanční zpráva z Alberty v pondělí by měla nabídnout pohled na to, jak se provinční vláda vyrovnává s nízkými cenami ropy. Očekává se, že ministr financí Joe Ceci představí řešení, jak NDP vláda plánuje získat opět pevnou půdu pod nohama.

HDP: Upadla Kanada do recese? Tato otázka byla zdrojem horlivé diskuse v posledních týdnech. V úterý Statistics Canada situaci upřesní, až oznámí výši hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí tohoto roku. Recese je definována jako dvě po sobě jdoucí čtvrtletí negativního růstu. Někteří ekonomové říkají, že Kanada vlastně splňuje technickou definici recese, ale bez některých klasických charakteristických znaků prudkého poklesu.

Stravování Couche-Tard: Quebecký operátor řetězce výživy Couche-Tard oznámí své výsledky za první čtvrtletí v úterý. V červenci, majitel Mac a Couche-Tarde obchodů oznámil, že jejich provoz v USA - kde působí většinou jako Circle K - měl své nejlepší čtvrtletní výsledky od finanční krize v roce 2008.

Jobs: Za sledování určitě stojí až Statistics Canada uvolní údaje o pracovních místech za srpen tento pátek, a to zejména proto, že přicházejí v čase federální volební kampaně, kde ekonomika byla ústředním tématem. Míra nezaměstnanosti v zemi se držela na 6,8 procenta po dobu šesti měsíců, takže pozorovatelé budou pozorně sledovat jakékoliv známky pohybu.

Zdroj: EnergyNow, http://energynow.ca/five-things-in-canadian-business-this-week/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Calgary.

 

Tisknout Vaše hodnocení: