Czech Innovation Festival v Německu

15. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Czech Innovation Festival v Německu České centrum Berlín, ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v SRN, uspořádalo v rámci Berlin Web Week ve dnech od 9. do 11. června 2016 akci Czech Innovation Festival. Na čtvrtečním večerním zahájení se představili „odborní partneři“ festivalu – Institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC) a Technologická agentura ČR (TAČR).

V diskuzi na téma digitalizace průmyslu a Industrie 4.0 poté vystoupili Prof. V. Mařík (ČVUT), P. Očko (předseda TAČR, E. Hohwieler z Fraunhofer IPK Berlin (Institut für Produktionsanlagen und Konstruktionstechnik) a VŘ Prof. Lukas ze spolkového ministerstva školství a výzkumu (BMBF).

Pátek byl věnován českých start-upům, které navštívily několik berlínských akcelerátorů a inkubátorů, a seznámily se s berlínskou start-upovou scénou. Večerní část programu Inovačního festivalu byla věnována prezentaci českých start-upů (Joidy, Legito, Mapotic, MonkeyData, RBSpectra, Samorost 3, SatisMeter, Sinfin, Storyous) v rámci Czech Start-up Pitch s vyhlášením soutěže o nejlepší prezentaci v rámci večera.

Sobota patřila českým start-upům a jejich partnerům, organizátoři pro ně připravily dvě krátké prezentace. Zástupce OEÚ představil českým subjektům možnou podporu v rámci ekonomické diplomacie a zástupci projektu Czexperts představili svůj koncept setkávání českých odborníků v zahraničí.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo). Autoři: Tomáš Ehler, obchodní rada; Tereza Petráňová, obchodně-ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek