CzechInvest chce otevřít dveře obchodu s Koreou

25. 2. 2015 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

motiv článku - CzechInvest chce otevřít dveře obchodu s Koreou Jižní Korea je pro české investory jednou z nejperspektivnějích asijských zemí. A Korejci mají zájem o další miliardové investice v Česku. Především proto otevřela v únoru státní agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest svou korejskou pobočku.

Soul_KoreaVe středu to oficiálně oznámili premiér Bohuslav Sobotka a generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera, kteří se v Soulu setkali se zástupci tamní podnikatelské veřejnosti.

„Potřeba zřídit nové zastoupení CzechInvestu vznikla díky úspěšně se rozvíjejícím vztahům s Koreou a silnému investičnímu potenciálu této země,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

„Už loni společnosti Nexen Tire a Hyundai Mobis oznámily významné investice v České republice a brzy můžeme očekávat další,“ dodal Mládek. Zmíněný korejský výrobce pneumatik Nexen Tire plánuje za výstavbu továrny v ČR utratit do roku 2016 téměř 25 miliard korun. CzechInvest chce ale zároveň pomoci českým podnikatelům najít v Koreji strategické partnery.

Český trh je pro Korejce atraktivní

Podle Karla Kučery pomůže zahraniční zastoupení v Koreji intenzivnější komunikaci se stávajícími i potenciálními partnery. „Je potvrzením našeho zájmu o dobré vztahy mezi Českou republikou a Koreou v oblasti investic,“ doplnil generální ředitel agentury CzechInvest. Jižní Korea je přitom už dnes třetím největším mimoevropským investorem v ČR.

Své první zahraniční zastoupení založil CzechInvest v roce 1994 v Londýně. Aktuálně působí v šesti klíčových destinacích po celém světě, vedle Velké Británie také na východním a západním pobřeží USA, v Německu, Japonsku a Číně. Hlavním úkolem těchto zastoupení je zprostředkování nových investičních projektů do České republiky, ale také poskytování zpětné vazby centrále o investiční situaci daného regionu, jeho potenciálu, sektorových možnostech a podobně.

Zastoupení v Koreji povede Martin Jírovec, který dříve pracoval pro českou kancelář korejské vládní agentury pro rozvoj obchodu a investic KOTRA. CzechInvest spustil rovněž korejskou jazykovou mutaci svých webových stránek www.czechinvest.org/ko.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek