CzechTourism slaví 10. výročí otevření zastoupení pro Latinskou Ameriku v Mexico City

23. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Dne 19. května 2016 se v prostorách Velvyslanectví ČR v Mexiku uskutečnila slavnostní akce k 10. výročí otevření kanceláře CzechTourism v Mexico City se zastoupením pro Latinskou Ameriku, která byla zřízena v květnu roku 2006.

Slavnostní akce se zúčastnila řada zástupců z ambasád Evropské unie (především V4) i z řad cestovních kanceláří, tour operátorů, novinářů, leteckých společností a dalších institucí, se kterými CzechTourism zde v Mexiku úzce spolupracuje.

Kancelář agentury CzechTourism pod vedením jejího ředitele Petra Luttera rozšířila řady zahraničních zastoupení České republiky v roce 2006 a její aktivity se zaměřují především na Brazílii, Mexiko, Argentinu a Chile, v menší míře i na ostatní země regionu. Turisté z Latinské Ameriky patří většinou k vyšším sociálním vrstvám obyvatel s vysokými výdaji během pobytu v zahraničí a představují zajímavou (a bohatou) potenciální klientelu pro provozovatele zařízení v oblasti cestovního ruchu.

„Kampaně agentury CzechTourism – jako např. Czech Republic – Land of Stories – výrazně pomohly zvýšit popularitu ČR v regionu jako lákavé turistické destinace s bohatou historií, architekturou, hrady a zámky, památkami UNESCO, hudbou, uměním, gastronomií a slavným českým pive,“ poznamenal v úvodním projevu velvyslanec ČR v Mexiku Ľ. Hladík.

Počet návštěvníků z Latinské Ameriky v České republice se za 10 let působnosti CzechTourismu v Mexiku/LA výrazně zvýšil z cca 52 tis. v roce 2005 až na zatím 170 tis. v roce 2014. Odhady pro rok 2015 hovoří o nadále pokračujícím růstu počtu latinskoamerických turistů. Z Mexika přijelo do ČR v roce 2005 cca 13,5 tis. turistů; v roce 2015 už jejich počet stoupl na cca 40 tis. návštěvníků. Stoupající počty turistů ze světa i z Latinské Ameriky mají výrazný a pozitivní dopad na českou ekonomiku.

Zastupitelský úřad ČR v Mexiku s místním zastoupením CzechTourism dlouhodobě úzce a úspěšně spolupracuje jak v rámci (re)prezentačních akcí z dílny ZÚ, tak i obecné propagace České republiky v zahraničí.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek