CzechTrade podepsal memorandum o spolupráci s Czech Business Council Dubai

27. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

V sídle Ministerstva průmyslu a obchodu podepsali Radomil Doležal, ředitel agentury CzechTrade, a Pavel Foubík, prezident Czech Business Council Dubai and The Northern Emirates (CBC) memorandum o spolupráci. Podpisu byl přítomen ministr Jiří Havlíček.

Na základě memoranda budou CzechTrade a CBC v období let 2017 - 2020 ve vzájemné spolupráci a v rámci své působnosti spolupracovat na vytvoření platformy a zázemí na podporu českého exportu ve Spojených arabských emirátech (SAE). Budou vytvářet prostor pro vzájemné setkávání stávajících ekonomicky aktivních českých podnikatelských subjektů s místními partnery a také zajišťovat podmínky pro vstup nových českých podnikatelských subjektů na toto teritorium.

„Jsem velmi rád dnešnímu podpisu memoranda a chci ujistit všechny přítomné, že spolupráce Czech Trade a CBC bude mít trvalou podporu vedení MPO. Memorandum časově pokrývá období EXPA 2020 v Dubai, které je díky rozsáhlým investicím do tohoto projektu mimořádnou exportní příležitostí pro české firmy. Zde předpokládáme významnou asistenci CBC a samozřejmě i kanceláře CzechTrade,“ řekl ministr Havlíček.

Spolupráce CzechTrade a CBC začala již v roce 2014, kdy byla v květnu založena CBC jako asociace českých podniků aktivně působících na trhu SAE a v dalších zemích v oblasti Zálivu. Zakládajících členů CBS bylo 26. V roce 2017 je v CBC registrováno 150 firem a spolupracujících partnerů.

Vývoz České republiky do SAE se od roku 2016 pohybuje okolo 19,5 miliardy korun. V celosvětovém měřítku jsou SAE na čtvrtém místě ve vývozu České republiky do mimoevropských zemí (po USA, Číně a Japonsku). Dovoz přitom činí více jak 2 miliardy korun, saldo obchodní výměny je poslední roky vysoce aktivní.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek