Další investice do automobilového průmyslu v Maďarsku

24. 3. 2016

  • Země: Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 24.02.2016
  • Zdroj: http://www.autoblog.hu/hirek/ujabb-autoipari-beruhazas-magyarorszagon/run gyárt majd kormányrendszereket és hengerfejbe integrált vezérműtengelyeket.

Německý koncern Thyssenkrupp investuje v následujících letech přes 30 miliard forintů (2,6 miliard korun) do automobilového průmyslu v Maďarsku. Vytvoří tím až 500 nových pracovních míst.

Společnost Thyssenkrupp je důležitým mezinárodním hráčem v automotive. V poslední době dostal od světových výrobců aut obzvlášť významné objednávky na elektromechanické řídící systémy, v jejichž vývoji hrálo Maďarsko již od počátku důležitou roli. Své kompetenční vývojové centrum specializované na vývoj elektromechanických řídících systémů a softwarů si Thyssenkrupp postavilo v západním Maďarsku již před 17 lety. Dnes zde probíhá i vývoj samořídících systémů aut.  

V roce 2013 si německý koncern otevřel výrobní jednotku v Győr, kde probíhá výroba předních a zadních podvozků pro Audi (také sídlící v Győr).  

Thyssenkrupp počítá s Maďarskem jako se strategickým partnerem ve svých dlouhodobých investičních plánech, i proto rozjíždí tak významné rozvojové a investiční projekty. Podle plánů začne produkce v nově postavené výrobní hale už v roce 2017.

Zdroj: http://www.autoblog.hu/hirek/ujabb-autoipari-beruhazas-magyarorszagon/run
Zpracoval kolektiv kanceláře CzechTrade Budapešť.

Tisknout Vaše hodnocení: