Další konkrétní výsledky projektu ekonomické diplomacie v Korejské republice

9. 8. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Další konkrétní výsledky projektu ekonomické diplomacie v Korejské republice Projekt ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR na podporu českého zemědělství a potravinářského sektoru, který na mezinárodním potravinářském veletrhu Seoul Food 2016 realizovalo Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR, má další konkrétní výsledky. Česká společnost SEMIX PLUSO připravuje první dodávku müsli srdíček (Little Hearts) pro korejský trh.

V rámci letošního květnového projektu ekonomické diplomacie, který připravilo Velvyslanectví ČR v Soulu a MZV ČR ve spolupráci s MZe ČR, se na korejském mezinárodním veletrhu Seoul Food 2016 představil český potravinářský průmysl.

Mezi našimi vystavovateli byla rovněž česká společnost SEMIX PLUSO, která díky zmíněnému projektu a spolupráci s obchodně-ekonomickým úsekem velvyslanectví získala důležité informace o korejském trhu a kontakty na potencionální obchodní partnery v Korejské republice. Výsledkem této spolupráce je závazná objednávka od korejského zákazníka, který od českého výrobce odebere první kontejner müsli srdíček (Little Hearts). Česká müsli srdíčka se na korejském trhu objeví již v září tohoto roku.

SEMIX PLUSO je tak po vinařství Templářské sklepy Čejkovice již druhou českou společností, která ve velmi krátké době po účasti v projektu ekonomické diplomacie zahájila vývoz své produkce do Korejské republiky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek