Omezující opatření vůči Krymu a Sevastopolu

26. 8. 2014 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Rada Evropy rozšířila své původní nařízení, které omezuje dovoz zboží pocházejícího z Krymu nebo ze Sevastopolu v reakci na jejich protiprávní anexi.

Nové nařízení Rady (EU) č. 825/2014 o omezujících opatřeních vůči Krymu a Sevastopolu bylo přijato 30. července 2014 a mění se jím nařízení (EU) č. 692/2014 o omezeních dovozu zboží pocházejícího z Krymu nebo ze Sevastopolu do Unie v reakci na jejich protiprávní anexi.

Nově je například zakázáno poskytovat podnikům finanční půjčky či úvěry na vytváření, pořizování nebo rozvoj infrastruktury v odvětvích dopravy, telekomunikací a energetiky na Krymu a v Sevastopolu. Také nelze nabývat nebo zvyšovat účast v podnicích usazených na Krymu a v Sevastopolu, které se podílejí na vytváření, pořizování nebo rozvoji infrastruktury v odvětvích dopravy, telekomunikací a energetiky na Krymu a v Sevastopolu, včetně úplného nabytí těchto podniků a nabývání akcií a jiných účastnických cenných papírů. Rovněž nelze zřizovat společné podniky v souvislosti s vytvářením, pořizováním nebo rozvojem infrastruktury v odvětvích dopravy, telekomunikací a energetiky na Krymu a v Sevastopolu atd.

Podrobné informace najdete v této příloze (380 kB)

NEPŘEHLÉDNĚTE! Připravili jsme pro vás SPECIÁL: Sankce EU proti Rusku - informace pro exportéry

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek