Další stavební projekty dubajské společnosti Nakheel

28. 2. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 28.02.2017

Developer Nakheel získal stavební nabídky na vybudování Deira Mall. Pro tento stavební projekt jsou tři uchazeči, nejnižší nabídka začíná na 1,14 mld. USD.

Deira Mall se bude nacházet v centru nově plánované lokace Deira Islands, na rozloze 15,4 km2, která bude spojena se starou částí města Dubai, Deira, nábřežní cestou. Bude se jednat o moderní centrum maloobchodu, cestovního ruchu, bydlení a zón pro trávení volného času. Samotné nákupní centrum pak pojme více jak 1 000 obchodů, kaváren, restaurací ve třech podlažích. Atrium tohoto obchodního domu bude mít zatahovací střechu a bude umožnovat do prostor přivést denní světlo. V chladnějších měsících bude střecha roztažena a umožní tak i přívod čerstvého vzduchu do komplexu. K dispozici bude také na 8 400 parkovacích míst. Deira Mall bude tvořit součástí tzv. Deira Boulevard, což bude další developerský projekt společnosti Nakheel v odhadované hodnotě 1,36 mld. USD. Bude zahrnovat 16 obytných věží s cca 2900 bytů, obchody, restaurace a další zábavní centra.

celkově se bude jednat o 41,8 ha obchodních prostor. Výběrové řízení na Deira Boulevard bylo vyhlášeno minulý měsíc. Deira Mall je jedním ze dvou velkých projektů společnosti Nakheel v lokalitě Deira Islands.

Druhý, Deira Islands Night Souk se pak stane největším světovým nočním trhem na světě, s 5 300 obchody a téměř 100 kavárnami a restauracemi na pobřežní promenádě. Některé stavební práce již započaly, celý projekt by měl být dokončen v roce 2018. Všechny prodejní prostory v Night Souk jsou již dopředu pronajaty.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: