Databáze projektů z prioritních sektorů Bosny a Hercegoviny – příležitost pro české investory

19. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Od nástupu nového ředitele G. Miliniće dne 1. 1. 2016 zveřejnila Agentura pro podporu zahraničních investic Bosny a Hercegoviny (FIPA) několik desítek nových investičních příležitostí ve své Databázi investičních projektů, jejichž hlavní výhodou je to, že jsou detailně zpracované a „vlastněné“ místními firmami či organizacemi.

Nabízené projekty jsou rozděleny do osmi velkých sektorů, pokrývajících oblasti jako je zemědělství, energetika, cestovní ruch, kovozpracovatelský průmysl apod. Všechny nabízené projekty jsou k dispozici na webové stránce FIPA.

Databáze investičních projektů, která obsahuje více než 150 konkrétních investičních příležitostí, si klade za cíl usnadnit zahraničním investorů orientaci při hledání obchodních a investičních možností v Bosně a Hercegovině. Projekty jsou pečlivě vybírány na základě zájmu bosenských firem a organizací o spolupráci se zahraničními investory.

V databázi lze vyhledávat podle jednotlivých sektorů, kterými jsou mj.: zemědělství, potravinářství, kovoprůmysl, automobilový průmysl, cestovní ruch, energetika, dřevozpracovatelský průmysl, textilní průmysl, inovace a mnoho dalších. Tyto projekty jsou na webové stránce FIPA uvedeny ve zkrácené verzi se základními informacemi o projektu, investičních nákladech a preferované formě spolupráce s lokálním partnerem (obvykle na jedné straně A4).

FIPA ujišťuje všechny zahraniční zájemce o projekty, že obratem poskytne doplňující informace o všech poptávaných projektech a předá kontakty na projektového navrhovatele. FIPA doufá, že nová databáze bude vyhovovat potřebám zahraničních firem, které hledají investiční příležitosti v Bosně a Hercegovině a současně pomůže lokálním ekonomikám nastartovat ekonomický růst a snížit vysokou nezaměstnanost.

Více informací o konkrétních investičních projektech naleznete na webu FIPA / Projects.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Sarajevu (Bosna a Hercegovina).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek