Debata Senátu, HK ČR i Velvyslanectví Kanady o česko-kanadských obchodních příležitostech

29. 6. 2016 | Zdroj: Hospodářská komora ČR (HK ČR)

motiv článku - Debata Senátu, HK ČR i Velvyslanectví Kanady o česko-kanadských obchodních příležitostech Nové obchodní příležitosti byly tématem česko-kanadského semináře, který se uskutečnil dne 2. června 2016 v hlavním sále Senátu PČR. Akci organizoval předseda Senátu PČR Milan Štěch ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky a Velvyslanectvím Kanady v ČR a za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR a Kanadské obchodní komory v ČR.

Hlavním tématem konference bylo další prohlubování již tak velice dobře fungující česko-kanadské obchodní spolupráce a s tím související debata o ratifikaci Komplexní hospodářské a obchodní dohody EU – Kanada (CETA).

„Česká republika a Kanada sdílejí společné hodnoty politické i ekonomické – demokracii a její obranu ve světě, tržní hospodářství, liberální zahraniční obchod – spolupracují v rámci NATO, OBSE, i v mírových misích,“ řekl na úvod semináře místopředseda Senátu Ivo Bárek. Dodal, že letošní rok je velmi významný pro další rozvoj spolupráce mezi Kanadou a Evropskou unií, a to i s ohledem na podpis dohody CETA.

Seminář navázal na úspěšnou doprovodnou podnikatelskou misi předsedy Senátu do Kanady, která se uskutečnila na přelomu května a června a na které byli přítomni i podnikatelé účastnící se doprovodné mise Hospodářské komory ČR.

„Opět jsme se měli příležitost přesvědčit o tom, že Česká republiky má v Kanadě velice dobrý ohlas. Může to pro nás být impulzem pro to, pracovat intenzivně na dalším vytváření dobrého obrazu českých podnikatelů v Kanadě. Věřím, že se podaří dohodu CETA na konci tohoto roku dokončit a Kanada bude sloužit pro české firmy jako most do USA,“ uvedl prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.

HK ČR plánuje návaznou oborově zaměřenou podnikatelskou misi pro firmy z oblasti zdravotnictví, zdravotní techniky a životního prostředí, která by se měla uskutečnit na podzim tohoto roku.

„Vztahy mezi Českou republikou a Kanadou jsou historicky výborné a dohoda CETA otevírá ještě širší prostor pro nové obchodní příležitosti, mimo jiné v tak klíčových oblastech jako je ICT, výzkum a vývoj či inovace,“ uvedl k hlavnímu tématu semináře velvyslanec Kanady v ČR Otto Jelinek. „Podle mých informací by mohla být ratifikace dohody CETA po britském referendu o Brexitu ještě rychlejší, než se původně plánovalo,“ dodal na závěr celé akce.

Více k CETA: www.businessinfo.cz/ceta

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek