Delegace uzbeckých pekařů navštívila řadu českých podniků vyrábějících zařízení pro pekárny

12. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Delegace uzbeckých pekařů navštívila řadu českých podniků vyrábějících zařízení pro pekárny Skupina představitelů uzbeckých pekáren sdružených v Asociaci výrobců chleba hlavního města Taškentu navštívila ve dnech 29. 5. - 2. 6. 2017 několik českých podniků zabývajících se výrobou a dodávkami technologií pro pekárny. Akce se uskutečnila v rámci projektu ekonomické diplomacie Velvyslanectví České republiky v Taškentu a v úzké spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR.

Skupina pěti ředitelů uzbeckých pekáren sdružených v Asociaci výrobců chleba hlavního města Taškentu navštívila ve dnech 29. 5. až 2. 6. 2017 několik českých podniků zabývajících se výrobou a dodávkami technologií pro pekárny. Akce se uskutečnila v rámci projektu ekonomické diplomacie Velvyslanectví České republiky v Taškentu pod názvem Incomingová mise zaměřená na podporu exportu potravinářských technologií do Uzbekistánu. Významnou podporu tomuto projektu poskytlo Ministerstvo zemědělství ČR a Svaz pekařů a cukrářů v ČR. Po celou dobu uzbeckou delegaci doprovázel obchodní rada Velvyslanectví České republiky v Taškentu Ing. Juraj Melioris.

V rámci uvedené akce měla uzbecká delegace možnost seznámit se při osobních jednáních a prostřednictvím exkursí v podnicích s výrobními portfolii firem REVENT PRAHA s.r.o., KORNFEIL spol. s r.o., J4 s.r.o., MORAVSKÉ POTRAVINÁŘSKÉ STROJÍRNY a.s. Olomouc a TOPOS a.s.

Účinnou formou prezentace byly i exkurse v pekárnách, v nichž bylo možné shlédnout nabízená česká zařízení přímo ve výrobním procesu. S velkým zájmem se proto setkala návštěva Pekárny Sázava v Lanškrouně, v níž byly představeny pece a další zařízení od firem KORNFEIL spol. s r.o. a REVENT PRAHA s.r.o. a rovněž závodu Perník Těchlovice vyrábějícího sladké a bezlepkové pečivo, v němž bylo možné vidět v provozu výrobní linky firmy J4 s.r.o..

Pekarna 1

Pekárna

Jednání českých a uzbeckých manažerů probíhala na vysoké profecionální úrovni a se znalostmi současných špičkových technologií, kam česká produkce bezpochyby patří.

Prezentace pekárenských technologií

Prezentace pekárenských technologií

Významnou podporu při prezentaci českých výrobců poskytl Svaz pekařů a cukrářů v ČR. Při přípravě programu akce bylo pamatováno i na seznámení se s podmínkami financování českého exportu do Uzbekistánu. Proto byl součástí programu i seminář připravený ve spolupráci s Českou exportní bankou a s Exportní, garanční a pojišťovací společností EGAP.

Prezentace ve firmě J4 s.r.o.

Prezentace ve firmě J4 s.r.o.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Taškentu (Uzbekistán). Autor: Ing. Juraj Melioris, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek