Demo Day opět propojil startupy s investory a odborníky

14. 6. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

StartupYard, nejstarší středoevropský akcelerátor se sídlem v Praze, uspořádal 13. června další Demo Day. Tradiční akce je platformou, propojující startupy s investory a korporacemi. Šest evropských i českých firem z devátého programu akcelerátoru představilo své strategie potenciálním investorům a odborné veřejnosti.

Demo Day je tradičním vyvrcholením každého akceleračního kola, které pořádá akcelerátor StartupYard.

Šest startupů z devátého akceleračního kola prezentovalo své nápady třem stovkám zástupců odborné veřejnosti. Akce se konala v pražském artovém kině OKO.  Demo Day je akce otevřená veřejnosti a tradičně jí navštěvují nejen zástupci starupů a investoři, ale také zástupci korporací, které hledají inovace a technologické nápady, stejně jako studenti a lidé z akademické sféry.

„Demo Day je již tradičně klíčovou akcí na startupové scéně. Setkávají se lidé, kteří se pohybují v této oblasti a souvisejícím ekosystému – startupisté, investoři, korporace a média. V devátém akcelerační kole, které končí, bylo hlavním tématem porozumění lidským potřebám,“ uvedl ředitel akcelerátoru StartupYard Cedric Maloux.

Na červnové akci se prezentovaly následující startupy:

AdiQuit (ČR)

  • E-zdraví

Miliony lidí chtějí přestat kouřit, ale nedaří se jim to vlastními silami. AdiQuit je vědecky ověřený, interaktivní mobilní asistent, který je k dispozici vždy, když to potřebujete. AdiQuit je mnohem víc než jen aplikace: je to kapesní terapeut a jedinečný systém s finančními pobídkami, které motivují k ukončení závislosti, včetně denních peněžních odměn, slev a dalších výhod. 

Blocknify (ČR)

  • Bezpečnost, e-podpisy

Blocknify je další vývojový stupeň elektronických podpisů, který je užitečný pro každého, kdo chce podepsat smlouvu s plnou jistotou soukromí a bezpečnosti. Blocknify je jako elektronický notář, využívající blockchain k zajištění nezměnitelnosti, spolupráce a ověřování partnerů pro smluvní účely. Na rozdíl od cloudových služeb jako DocuSign Blocknify zajišťuje smlouvy a podpisy pomocí peer-to-peer sítí, aniž by je někdy vystavoval v cloudu riziku úniku dat.

 Deaf Travel (ČR)

  • Cestování, přístupnost, kultura

Deaf Travel je určen pro miliony neslyšících a lidí s poruchami sluchu po celém světě, kteří si dnes nemohou plně užívat cestování kvůli jazykovým bariérám a potížím s četbou. On-line platforma pro neslyšící poskytuje výlety s průvodcem, recenze a informace ve znakových jazycích, které jsou pro neslyšící skutečným mateřským jazykem. Neslyšící cestovatelé díky tomu mohou využívat stejné výhody jako všichni ostatní, aniž by bylo zapotřebí drahých tlumočníků, nebo obtížně čitelných cestovních průvodců a recenzí. 

Elefinty (VB)

  • Fintech, dobročinnost

Více než 25 milionů lidí ve Velké Británii žije pod tíhou dluhů a ve strachu a zmatku ohledně svých finančních možností. Elefinty vznikl pro lidi, kteří nevidí žádnou cestu z finančních problémů. Umělá inteligence vám nabídne předem schválené finanční řešení pro vaši jedinečnou situaci, včetně pomoci dobročinných organizací a služeb konsolidace dluhů. Na rozdíl od dravých poskytovatelů půjček nebo agregátorů, jako je MoneyDashboard, nabízí Elefinty jednoduchou cestu mimo oblast dluhových pastí se zaměřením na zlepšení finanční pohody a restrukturalizaci úvěrů. Elefinty v roce 2017 získal od finančního arbitra ve Velké Británii titul „finanční inovační laboratoř“. 

Behavee (ČR)

  • Automatizace, marketing, ochrana osobních dat

Nákupní doporučení od on-line maloobchodníků jsou v dnešní době nekvalitní, mnohdy obtěžující; spoléhají se na historii a soukromá data zákazníků, nabízejí nepotřebné nebo nechtěné služby a zboží. Behavee je jiné: jeho doporučovací algoritmus se neustále učí na anonymizovaném chování zákazníků - s respektem k evropskému doporučení na ochranu osobních údajů GDPR - a poskytuje jedinečné "další nejlepší nabídky" v reálném čase, při respektování soukromí a preferencí jednotlivce. Behavee vystupuje jako zkušený prodejce s instinktem a intuicí o potřebách nových i starých zákazníků, který neustále zlepšuje své nabídky klientům.

Turtle Rover (Polsko)

  • Robotika, Open-Source, umělá inteligence

Inovátoři v oboru umělé inteligence a robotiky čelí mnoha překážkám v oblasti testování a vývoje nových konceptů. Turtle Rover představuje řešení: open-source robotická platforma, která poskytuje tvůrcům, akademickým badatelům i malým a středním podnikům veškeré nástroje, které potřebují k nasazení robotů v terénu. Turtle nabízí robustní a rozšiřitelnou „mobilní robotickou platformu“, která slouží jako základ dalších inovací, a komunitu, která podporuje a testuje nové nápady pro software a hardware. Na rozdíl od Misty Robotics není Turtle hračkou. Je to robot, který budou výrobci a firmy nasazovat v terénu pro skutečné použití.
Tým Turtle získal 2. místo v soutěži University Rover Challenge v roce 2013 a 1. místo v soutěži European Rover Challenge v roce 2014. 

Co je StartupYard?

StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Dosud investoval a akceleroval 65 startupů v 9 kohortách. Jeho cílem je pomáhat vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou se vstupem na globální scénu. Další investice v celkové částce přes 11 milionů eur se podařilo získat již 27 firmám z portfolia StartupYardu, 6 startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek