Den českého leteckého průmyslu podpořil exportéry

1. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Zvýšit export tuzemského leteckého průmyslu a najít pro něj nové trhy. To bylo cílem Dne českého leteckého průmyslu pro diplomatický sbor a vojenské přidělence akreditované v ČR, který proběhl 1. září na letišti v pražských Kbelích.

mladek-kbelyAkci uspořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvo obrany České republiky ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu, Asociací Leteckých výrobců a Svazem českého leteckého průmyslu. Otevřel ji ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Letecký den byl příležitostí k tomu, aby se 150 zúčastněných zástupců diplomatického sboru a vojenských přidělenců akreditovaných v ČR seznámilo s potenciálem českého leteckého průmyslu, s jeho výrobky a službami. „Cílem akce bylo představit Českou republiku jako zemi, která je schopna nabídnout špičkové technologie a výrobky v oblasti letectví a má zájem o obchodní i technickou a technologickou spolupráci na světových trzích,“ uvedl Jan Mládek.

Bezmála 35 českých firem, státních podniků a českých univerzit seznámilo účastníky se špičkovými technologiemi českého leteckého průmyslu, konkrétně s projekty L-39 NG, L-410 NG, EV-55, Z-143, UGV TAROS. Uskutečnily se ukázky letecké techniky, robotických systémů a technického vybavení včetně prezentace projektů vědy a výzkumu českých univerzit a výzkumných pracovišť.

„Nabízíme ekonomickou, technologickou i technickou spolupráci, včetně spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje a vzájemných investic. Cesta takovéto komplexní průmyslové spolupráce je podle mého názoru v současných podmínkách boje proti terorismu a globálních hrozeb i příležitostí jediná možná,“ dodal Jan Mládek.

Prezentace se uskutečnila poprvé v rámci pilotního projektu a podle hodnocení účastníků byla úspěšná. Zároveň ukázala, že spolupráce resortů průmyslu a obchodu a obrany může podpořit úsilí českých firem v oboru letectví při hledání nových obchodních příležitostí ve světě.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek