Desatero pro obchodování v Thajsku

2. 12. 2015 | Zdroj: CzechTrade

motiv článku - Desatero pro obchodování v Thajsku Agentura CzechTrade připravila pro české podnikatele se zájmem o obchodní vztahy s Thajskem deset doporučení pro obchodování s tímto teritoriem.

1. Přijďte včas a trpělivě čekejte

Důležitou zásadou je včasný příchod na sjednané schůzky, ačkoli to zvláště v Bangkoku není jednoduché kvůli častým dopravním zácpám. Na druhé straně nesmí zahraničního obchodníka překvapit, musí-li čekat na své thajské partnery.

2. Vyhněte se konfrontaci

V souladu se svou filozofií považují Thajci v kontaktu s ostatními za nejdůležitější souhlas a soulad. Za všech okolností je proto nutné předcházet konfrontacím. Thajci velmi dbají na to, aby zachovávali dekorum. Nikdy proto nevystavujte svého partnera přímé konfrontaci nebo mu veřejně nedokazujte, že se mýlí, byť je to pravda. Diplomatické svedení viny na „třetí stranu" nebo nepříznivé okolnosti a pomoc při zachování tváře bývají obvykle náležitě oceněny.

3. Nekritizujte, přineste dárek

Vhodným počátkem kontaktů je pozvání thajských partnerů na večeři do kvalitní restaurace. K „zakázaným" tématům konverzace patří jakákoli kritika Thajska (snad s výjimkou dopravní situace), krále a královské rodiny a samozřejmě náboženství. Nevhodné je rovněž hovořit o prostituci a známých centrech thajského sexuálního průmyslu. Účet zásadně platí hostitel, a to pouze jedna, obvykle nejvýše postavená osoba. Nejrůznější dárky jsou většinou velmi kladně přijímány, zásadně by však měly být zabaleny v kvalitním papíře. Dárky se obvykle nerozbalují bezprostředně v přítomnosti dárce.

4. Buďte precizně oblečení

Thajci obecně velmi dbají na svůj zevnějšek a stejným způsobem hodnotí i své zahraniční partnery, při jednání s nejvyššími firemními představiteli je proto třeba být náležitě oblečený. Nezbytností je oblek s kravatou pro muže a střízlivý oděv zakrývající ramena pro ženy. Nejrůznější doplňky (pravé šperky, hodinky, spony a zlato obecně) jsou rovněž vhodné.

5. Dejte pozor, jak sedíte

Při pozvání do soukromého domu si nezapomeňte před vchodem zout boty. Nikdy na nikoho nebo na něco nesměřujte špičky nohou (nohy jsou považované za „nejnižší" část těla). Není také slušné sedět s překříženýma nohama před starší osobou. Dále není přípustné se dotýkat něčí hlavy (zvláště ne starších osob), neboť hlava je v buddhismu považovaná za sídlo duše. Za neslušné je rovněž ukazování na někoho prstem a upřené zírání do tváře.

6. Vnímejte i to nevyřčené

Důležitou zásadou jednání s thajskými partnery je pozorné naslouchání tomu, co nebylo řečeno. Jinými slovy, z drobných náznaků a poznámek je třeba si vyvodit správnou odpověď. Thajci totiž málokdy něco přímo odmítnou, spíše naznačují a kolem skutečného problému pouze obcházejí.

7. Jednejte s partnery se stejným postavením

Všechny vztahy v tradiční thajské společnosti, i v té moderní, jsou určované společenským postavením, které vyplývá z věku, majetku, prestiže a osobního či politického statusu. Protokol určovaný společenskou hierarchií ovládá téměř každý aspekt chování Thajců v rodinách, úředních organizacích, školách a vládě. Složitá osobní hierarchie často znemožňuje spolupráci mezi osobami s rozdílným postavením.

8. Získejte důvěru

Soukromé a profesionální aspekty života se u mnoha Thajců vzájemně prolínají. Nejlepším způsobem, jak na svou stranu získat thajského partnera, je tedy osobně se s ním spřátelit. Vzájemná osobní důvěra je pro Thajce velice významná. A naopak, důvěryhodný thajský partner je nezbytný pro jakoukoli zahraniční firmu s ambicemi na místním trhu.

9. Dejte dost času na rozmyšlenou

V Thajsku má vše svůj čas a tempo. Neočekávejte podepsání obchodního kontraktu při prvním jednání. Thajští obchodníci vyžadují dostatek času na důkladné zvážení nabídky. Obecně jsou velmi opatrní při jednání nejen s novým partnerem (firmou), ale i v případě nového představitele již zavedeného zákazníka.

10. Tolerujte pomalé právní služby

Thajsko si vyvinulo vlastní, zcela specifický právní systém, který je pouze vzdáleně příbuzný právu západnímu. Kvůli tomu je třeba se až na výjimky spolehnout na služby místních právníků, tedy přizpůsobit se jejich stylu a především tempu práce, které není vždy nejrychlejší.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy divize Euro E15, vycházející ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Tip: Obchodní desatera pro vybrané země světa / rychlá zkratka BusinessInfo.cz/10zo

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek