Design pro konkurenceschopnost – Investice do vaší budoucnosti

12. 8. 2015 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Design pro konkurenceschopnost – Investice do vaší budoucnosti Popularita výrobků úspěšných světových značek často přímo souvisí s jejich atraktivním vzhledem nebo inovativní funkčností. Úspěšné společnosti proto kladou na design svých produktů značný důraz, zaměstnávají vlastní profesionální designéry nebo navazují jednorázové spolupráce s proslulými návrháři.

Malé a střední podniky si význam kvalitního designu mnohdy neuvědomují, případně jsou pro ně služby profesionálního designéra finančně nedostupné. S cílem posílit jejich šance, byl v Operačním programu Podnikání a inovace schválen projekt Design pro konkurenceschopnost, který realizovala agentura CzechTrade.

Jeho prostřednictvím obdrželo 184 podniků podporu na služby profesionálních designérů, na získání jedinečných znalostí v oblasti design managementu, průmyslového designu nebo na prezentaci svých výrobků na designérských veletrzích v zahraničí. Projekt Design pro konkurenceschopnost, který byl spolufinancován ze strukturálních fondů EU, využíval prostředky Operačního programu Podnikání a inovace pro období 2007–2013.

„Malé a střední podniky vytvářejí významný podíl naší tržní ekonomiky a kvalitní design se může stát efektivním nástrojem k dosažení jejich prosperity. Je proto úkolem státu motivovat zejména tyto podniky cílenou pomocí k efektivnímu začleňování designu do inovačního procesu a tím zvyšovat jejich dlouhodobou prosperitu. Považuji proto za důležité ukázat, proč je nutné do designu coby nedílné součásti ekonomického růstu investovat a inspirovat další výrobce ke spolupráci s designéry a k investici do profesionálního designu,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Publikace Design pro konkurenceschopnost (6,4 MB) přináší názory odborníků, praktické zkušenosti průmyslových designérů a úspěšné případy z projektu Design pro konkurenceschopnost.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek