Revize telekomunikačního rámce

17. 3. 2016 | Zdroj: Česká podnikatelská reprezentace při EU (CEBRE)

Na zasedání Výboru pro průmysl Evropského parlamentu (ITRE) vystoupil dne 16. března 2016 Roberto Viola, generální ředitel GŘ CNECT Evropské komise.

Členy výboru informoval o výsledcích veřejné konzultace Komise na téma revize telekomunikačního rámce, ve které Komise obdržela 250 vstupů.

Účastníci konzultace se shodují na potřebě reformy telekomunikačního rámce, lepších nástrojů elektronické komunikace pro podporu struktury digitálního trhu a potřebě konektivity nezávisle na tom, kde se v EU nacházíme.

Celková konektivita je podmínkou pro dosažení jednotného digitálního trhu. Klíčovým nástrojem konektivity bude rozvinutí sítě 5G. Roberto Viola zopakoval, že bude nutná reforma spektra, stejně jako stanovení rovných, resp. podobných, pravidel pro různé hráče na digitálním trhu.

Balíček revize telekomunikačního rámce představí Komise po létě. Jeho kompletní transpozici můžeme očekávat do roku 2020. Na závěr Viola informoval, že Komise předloží 6. dubna návrhy na posílení digitalizace průmyslu a vlád.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek