Do Maďarska přichází další jihokorejský dodavatel do automobilového průmyslu

29. 1. 2015

  • Země: Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 19.01.2015

Jihokorejská společnost Daejung otevře svou první výrobní jednotku v Maďarsku v průmyslovém parku Europolis Park Budapešť u spojky dálnice M1 v Páty – oznámila nadnárodní společnost CBRE poskytující realitně poradenské služby. V nové továrně o rozloze 4 700 m2 se budou vyrábět především PVC části klimatizací do aut.

Zajímavé je, že společnost Daejung Hungary Kft. byla založena již v roce 2013 a je ve 100% vlastictví slovenské firmy Daejung Europe s.r.o. (Dubnica nad Váhom). Maďarská společnost v roce 2013 nedosáhla žádného obratu. Podle tehdejšího oznámení firmy bylo původním cílem založit továrnu elektronických součástek v Komáromu (Maďarsko), kde výroba měla začít v roce 2015.

Jihokorejská matka loni také oznámila, že se investuje na Slovensku. V březnu 2015 plánuje začít s výstavbou další výrobní jednotky v Nové Dubnici (Újtölgyes) v hodnotě 3 miliónů eur, sotva 6km od své první slovenské provozovny. Díky rozšířením svých kapacit bude Daejung schopen dodávat větší množství součástek pro továrny KIA a Hyundai na Slovenku a zaměstnat dalších 70-100 pracovníků.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Czechtrade v Budapešti.

Tisknout Vaše hodnocení: