Do startu EET zbývají jen dny, podnikatelé se musí hlavně zaregistrovat

4. 11. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Poctivé firmy nástup evidence tržeb podporují, protože přinese narovnání podnikatelského prostředí, kde měly dosud navrch firmy, které se placení daní vyhýbaly. Obavy mají hlavně z technického řešení, přesto tři čtvrtiny podniků nechávají registraci do systému na poslední chvíli.

Ostrý start elektronické evidence tržeb, který je plánovaný na 1. prosince, se bude týkat zhruba padesáti tisíc podnikatelů ve stravovacích a ubytovacích službách.

„Před první evidovanou tržbou je však nutné požádat správce daně o autentizační údaje. Finanční správa apeluje na podnikatele, aby neodkládali podání žádosti o autentizační údaje na poslední chvíli. Pomocí těchto údajů se lze od 1. září přihlásit do webové aplikace Elektronická evidence tržeb. Zde si podnikatel po přihlášení zaeviduje své provozovny a vygeneruje digitální certifikát, který je nutno nainstalovat do pokladního zařízení,“ popsala postup mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Zda zařízení s nainstalovaným certifikátem správně funguje si podnikatelé mohou vyzkoušet od 1. listopadu 2016.

Autentizační údaje k evidenci tržeb je možné získat dvěma způsoby, a to buď elektronicky, prostřednictvím Daňového portálu (EPO žádost) s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky, nebo osobně na kterémkoliv územním pracovišti finančního úřadu.

Do druhé poloviny října přitom byly autentizační údaje vydány jen přibližně 12 tisícům podnikatelů, což je zhruba čtvrtina firem, které by podle Finanční správy měly od 1. prosince tržby evidovat. „Většina uvedených podnikatelů tedy bude žádat o autentizační údaje v průběhu listopadu, díky čemuž lze očekávat nápor na územní pracoviště finančních úřadů,“ dodala Petra Petlachová. Finanční správa proto požádala podnikatele, aby podání žádosti o autentizační údaje neodkládali na poslední listopadové dny.

Podobně jako v Chorvatsku

Problém s registrací na poslední chvíli totiž může nastat i s nákupem a instalací elektronické pokladny. „Podle našich zkušeností z Chorvatska, kde podnikatelé nechali nákupy na poslední chvíli, většina dodavatelů nestíhala prodávat a instalovat,“ porovnal Karel Hamr, ředitel značky eet1.

Eet1 si nechala vypracovat v srpnu výzkum, podle kterého 84 % majitelů stravovacích a ubytovacích provozů nemělo tři měsíce před začátkem EET pokladní systém. Dvě třetiny podnikatelů přiznaly, že nechají nákup systému na poslední chvíli a 15 procent hrozilo tím, že kvůli EET s podnikáním skončí.

Podle průzkumu, který mezi majiteli stravovacích zařízení provedla společnost Storyous, se většina podnikatelů v oboru obává, že pro provoz bude EET příliš složité, případně si vyžádá přehnané finanční investice. Za největší problém považují nutnost pořídit si nové pokladny, aniž by měli čas se s jednotlivými řešeními seznámit, mají strach ze složitého ovládání a nutnosti proškolovat na něj veškerý personál. Pro řadu podniků je problémem také zajištění dostatečně kvalitního internetového připojení. Celkem 13,5 procenta z nich totiž nemá internet zaveden vůbec.

Konec nepoctivé konkurence

Podnikatelé by se však podle odborníků neměli nástupu EET obávat. Pro ty poctivé nebude znamenat žádnou výraznou změnu. „Jejich daňová povinnost zůstane stejná, ovšem nepoctiví podnikatelé by měli ztratit finanční náskok, který jim přinášelo placení nižších daní. Elektronická evidence tržeb by tak měla zlepšit podnikatelské prostředí, kdy firmy a podnikatelé řádně odvádějící daně neztrácejí za konkurenty platícími úmyslně daně nižší,“ konstatovala Gabriela Ivanco z poradenské společnosti Mazars.

Poctiví podnikatelé proto vítají nástup EET jako krok, který přestane zvýhodňovat na trhu podvodníky. „Přijetí zákona jsme podpořili v prvé řadě proto, že je pro nás v současnosti jedinou šancí jak narovnat neutěšené poměry na českém trhu, kde jasně vítězí nepoctivost, vyhýbaní se dodržování základních legislativních pravidel a neetické chování v konkurenčních vztazích,“ uvedl předseda Asociace českého tradičního obchodu Zdeněk Juračka.

Podle odborníků by se o nástup EET měli zajímat nejenom restauratéři a hoteliéři, ale i další profese. Povinnost zapojit se do elektronické evidence tržeb se totiž může v některých případech týkat i dalších živnostníků. Ve skupině, na kterou se vztahuje již první fáze EET, se mohou ocitnout například některé kadeřnice.

První fáze se může týkat kadeřnic i cukrářů

„Vše se odvíjí od toho, jaké služby kadeřnice poskytuje. Pokud pouze pečuje o vlasy, spadá až do poslední, čtvrté fáze EET. Pokud však prodává také vlasovou kosmetiku či jiné produkty, jedná se o maloobchodní prodej a v takovém případě musí tržby z něj evidovat již v druhé fázi. Zvláštní pozornost by EET měly věnovat kadeřnice, které svým zákazníkům účtují nápoje či drobné občerstvení. Jde o gastronomické služby a ty budou muset být elektronicky evidovány již od 1. prosince, i když jde jen o doplňkovou činnost,“ upozorňuje Michal Wantulok, manažer pro vnější komunikaci společnosti Dotykačka.

Přečtěte si více: EET má letos platit i pro některé kadeřnice a kosmetičky

Podobně jsou na tom i další podnikatelské obory. Například cukráři, kteří coby podnikatelé ve výrobě spadají podle základního dělení až do třetí fáze EET s účinností od března 2018, budou muset již od letošního prosince evidovat tržby za zboží, které zákazníci zkonzumují rovnou na místě. Půjde tedy o výrobny, které zároveň fungují i jako klasická cukrárna. V druhé fázi pak do evidence přibydou tržby za prodej jiných než vlastních výrobků – například dárkových košů, lahvového vína a podobně.

Naopak některých části restaurací či hotelů se první fáze nemusí týkat. „Pokud hotel nabízí pouze ubytování, případně restaurační služby, veškeré tržby bude evidovat již v první fázi. Součástí hotelu však může být obchod se suvenýry. U něj je možné tržby evidovat později, od března 2017. Speciální kategorií jsou kadeřnické, kosmetické či masážní služby, u nichž se bavíme o čtvrté fázi,“ uzavírá Michal Wantulok.

Kalendář zavádění EET

Více informací si můžete přečíst ve Speciálu k EET na BusinesInfo.cz.

Dalibor Dostál

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek