Do Sýrie dorazila česká humanitární pomoc

19. 7. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Do Sýrie dorazila česká humanitární pomoc Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Ministerstvo obrany ČR a Český červený kříž (ČČK) doručily vojenským letadlem Armády ČR 18. července 2017 další humanitární pomoc do Sýrie. Humanitární pomoc byla za přítomnosti velvyslankyně ČR v Sýrii Evy Filipi a ředitele Úřadu ČČK Josefa Konečného předána zástupcům Syrského arabského červeného půlměsíce (SARC), který poskytuje péči ve 144 zdravotnických zařízeních pokrývajících cca 2 miliony pacientů.

SARC navzdory obtížné situaci působí na většině syrského území, a to bez ohledu na to, která ze stran konfliktu toto území aktuálně kontroluje.

Pomoc obsahuje 177 zdravotnických přístrojů v hodnotě 4 miliony Kč. Jedná se o autoklávy, infuzní pumpy, glukometry, oxymetry, dýchací přístroje či inhalátory a další materiál. Cílem je poskytnout zdravotní péči obyvatelstvu Sýrie, které trpí dlouhotrvajícím konfliktem. Dodávku dále doplnily hračky z veřejných sbírek určené pro děti z vysídlených rodin.

Výše zmíněná pomoc je součástí vládního programu Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016–2019, který vychází z relevantních rezolucí RB OSN. Vedle těchto dodávek podporuje ČR také poskytování zdravotní péče, náhradních obydlí, potravin i vzdělávání konfliktem postiženému obyvatelstvu v Sýrii i syrským uprchlíkům v sousedních zemích. V roce 2016 tato pomoc přesáhla hodnotu 200 mil. Kč. V tomto roce ČR plánuje na pomoc Sýrii a regionu vynaložit 224 mil. Kč.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek