Dodavatelské fórum s britskou společností Mezzanine

29. 3. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Ve dnech 21. a 22. února 2017 uspořádala londýnská pobočka CzechTradu dodavatelské fórum s největší britskou firmou v oblasti mezaninových podlahových systémů, která svými konstrukcemi vybavuje celou řadu především logistických hal.

Společnost Mezzanine dnes působí i v USA a aktuálně připravuje otevření německé pobočky, ze které bude obsluhován trh kontinentální Evropy. Z pohledu České republiky tedy půjde o velice zajímavý a atraktivní kontakt. Společnost se zástupcům CzechTradu Londýn podařilo úspěšně oslovit na strojírenském veletrhu Subcon 2016 v Birminghamu.

Během jednání projevila tato firma zájem o kvalitní ocelové konstrukce. V návazné konverzaci se nakonec Brity podařilo přesvědčit, že dalším krokem má být cesta do Česka, kterou zorganizuje CzechTrade. Agentura se tak pustila do intenzivního hledání a komunikace s dodavateli, především v oblasti válcované oceli, ocelových konstrukcí, profilů nebo lakoven.

Ve hře přitom bylo hodně: Nová německá pobočka bude totiž vynakládat kolem tří milionů liber ročně za každou výrobkovou kategorii a tato čísla dál porostou. V první vlně se podařilo seskupit sedm společností, které byly zástupcům Mezzanine představeny v Praze. Intenzivní jednání mezi českými potenciálními dodavateli a Brity probíhala na ministerstvu průmyslu a obchodu.

Na základě úspěšného prvního kola se pak Britové rozhodli přijet do České republiky znova a uskutečnit tak druhé kolo v dubnu 2017. Jeho předmětem tentokrát nebudou jen individuální schůzky v Praze, ale i návštěvy továren. Konzervativní Britové se tak rozhodli dát České republice šanci.

Převzato z časopisu Český exportér, přílohy Hospodářských novin a týdeníku Ekonom, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CzechTrade.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek