Dohoda o volném obchodu s EU by prospěla indickému textilnímu průmyslu

5. 5. 2016

  • Země: Indie
  • Datum zveřejnění: 03.05.2016

I za cenu kompromisu by Indie měla podepsat dohodu o volném obchodu s EU. Pokud se tak nestane, prospěch z rostoucích mezd v Číně a s tím spojené stěhování výroby evropských firem budou mít země jako Bangladéš a Vietnam, řekl v na konferenci Světové banky Niti Aayog Amitabh Kant, vysoce postavený úředník.

ilustrační obrázekVe svém projevu při uvedení zprávy Světové banky s názvem "Stehy k bohatství? Oblečení pro zaměstnanost, obchod a hospodářský rozvoj v jižní Asii ", zdůraznil pan Niti Aayog Amitabh Kant význam vývozu oblečení na vytváření pracovních míst. "Je lepší udělat kompromisy na dovozu vína a sýra a velkých vozidel do Indie, aby se uvolnil prostor pro dovoz našeho oblečení do Evropy, a tím můžeme proniknout na tyto globální trhy, protože výroba oblečení je sektor, který nám umožní vytvořit ve velkém měřítku pracovní místa," řekl.

Ve zprávě se uvádí, že rostoucí mzdy v Číně poskytují významnou příležitost pro odvětví výroby oděvů v Indii a dokonce i možnost vytvoření až 1,2 milionů pracovních míst v zemi. "Dokonce i desetiprocentní nárůst cen čínského oblečení může vytvořit nejméně 1,2 milionu pracovních míst v indickém oděvním průmyslu," dodal ve zprávě.

Zdroj: power2sme.com

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mumbai.

Tisknout Vaše hodnocení: