Týká se EET spropitného? Záleží, kdo ho bude danit

20. 7. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Bude spropitné v restauracích zahrnuto do elektronické evidence tržeb? Rozhodující je, komu peníze od zákazníků připadnou, zda provozovateli podniku či obsluze. Všichni ovšem mají povinnost tuto část příjmu danit.

uctenka-eetSpropitné je nepovinnou platbou vyjadřující zákazníkovu spokojenost s poskytnutými službami. Žádný zákon ho neupravuje. O tom, komu tzv. tuzér náleží, by měl rozhodnout zákazník. V praxi se to ovšem neděje a je čistě na majiíteli či provozovateli, jak spropitné mezi personál rozdělí.

V souvislosti s EET je rozhodující, komu peníze ve výsledku připadnou. Jak podnikatel, tak obsluha mají povinnost tuto část příjmu zdanit.

V případě, že se podnikatel rozhodne ponechat spropitné personálu, je to z pohledu zákona o daních z příjmu příjem ze závislé činnosti. Jako takový e-tržbám nepodléhá. Příjem z „dýšek“ pak musí zdanit zaměstnavatel jako součást mzdy.

Spropitné na účtu s pivem a kávou

Jestliže spropitné patří výhradně provozovateli podniku, jde o příjem ze samostatné činnosti, a proto bude muset obsluha platbu zadat do pokladny a elektronicky ji zaevidovat.

eet-pokladnaV takové restauraci či kavárně dostanete při placení účtenku, na které kromě tradičních položek (jídlo, nápoje) najdete i vámi určené spropitné.

V souvislosti s e-tržbami také záleží na technickém řešení jednotlivých softwarů pokladních systémů.

„Při výběru vhodného pokladního systému doporučujeme vybírat takový, který bude co nejvíce zohledňovat finanční toky v daném podniku. Pro malé provozovny se proto hodí jednoduchý systém, který dokáže ovládat každý, a který vyhoví třeba právě i takovému banálnímu požadavku, jakým je spropitné,“ říká marketinghový manažer společnosti Dotykačka, s r.o. – pokladní systém Michal Wantulok.

Redakčně upravená tisková zpráva Dotykačka, s r.o.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek