Druhé kolo Czech ICT Incubatoru zná své vítěze

9. 10. 2015 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

motiv článku - Druhé kolo Czech ICT Incubatoru zná své vítěze Z letošních deseti finalistů byly vybrány dva projekty, které se oba věnují cestování. Možnost vycestovat do Silicon Valley vybojovaly projekty Travelove a Bileto.

Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance k Czech ICT Incubatoru říká: „Naším cílem je podporovat nápady s globálním potenciálem. Proto jsem rád, že vyhrály strat-upy, které mají na to nadále šířit značku českého kvalitního IT ve světě. Jsem rád, že i v druhém kole bojovala řada kvalitních projektů s vysokým inovačním potenciálem.“

Společnost Travelove je rodinný projekt, založený na personalizovaném plánování cesty s nabídnou různých zážitků. Cílem Travelove je pomoci lidem zůstat cestovateli a nestát se turisty.

Zakladatelka projektu Katka Mikulková o vítězství v Czech ICT Incubator říká: „Jsme nadšení z výsledku soutěže Czech ICT Alliance! Ráda bych tímto poděkovala týmu Travelove a našim Trip Designerům všude po světě, díky nim jsme se dostali až sem. Toho, že nás vybral a ocenil respektovaný tým odborníků, si nesmírně vážíme, je to pro nás důkaz, že jsme se vydali správnou cestou. Od začátku o Travelove přemýšlíme jako o globálním projektu, díky vítězství teď máme skvělou příležitost rozjet autentické cestování s místními i na americkém trhu.“

Prodejem jízdenek z místa na místo se věnuje další výherce, projekt Bileto. Bileto představuje řešení pro dopravce všech velikostí, jak spravovat svůj byznys. Platforma umožňuje dopravcům prodávat své lístky online přes kterékoliv kanály a nabízí řadu rozšiřujících funkcí jako je datová analytika nebo yield management.

“Z vítězství máme obrovskou radost, navíc nám hraje do karet i načasování. Čeká mě plánovaná cesta do San Francisca, kde jednáme s partnery, kteří by se spolu s námi měli pustit do globální expanze. Věřím, že i diky podpoře Incubatoru budou jednání úspěšná,” říká Přemysl Rubeš, CEO Bileta. 

Dalšími semifinalisty byly projekty Traffika, Wifič, Agent Balance, RuneCast, ConverTiger, BattSwap, Ackee a OneClickMeet.

„Jsem rád, že se nám podařilo získat prostředky i na druhé kolo, protože to umožní rozvinout značný potenciál našich začínajících firem,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. „Nejedná se samozřejmě o jedinou aktivitu na podporu start-upů. Ve spolupráci s dalšími partnery jsme připravili například portál CzechStartups.org, jakési první „digitální město“ ve střední a východní Evropě na podporu start-upů,“ dodává.

Ladislav Bárta, zodpovědný za inovace ve společnosti ČEZ k druhému kolu Czech ICT Incubatoru uvádí: „Byl jsem velmi potěšen kvalitou a pestrostí přihlášených projektů. Je dobře, že si české startupy uvědomují, že je potřeba mít velké ambice. Věřím, že praktická zkušenost ze Silicon Valley bude pro vítězné firmy zásadním milníkem v cestě za úspěchem.“

V minulém kole vyslal Czech ICT Incubator dva projekty: EASYCORE a Manta

Marketingový ředitel Manty Jan Andrs po svém návratu konstatoval: „Český start-up Manta Tools si otevřel americký trh a podařilo se mu zapustit kořeny v Silicon Valley – světovém centru technologické inovace. Kromě spousty nových kontaktů v investorské, zákaznické a partnerské rovině, jsme také otevřeli dlouhou řadu nových obchodních příležitostí a začali budovat vztahy, které jsou pro růst firmy klíčové“. V současné době je firma již etablovaná na americkém trhu a jedná o vstupu amerických investorů.

Czech ICT Incubator je společným projektem Czech ICT Alliance a agentury CzechInvest. Nabízí šanci, jak získat výhodný start na americkém, resp. globálním trhu projektům s celosvětovým potenciálem. Právě těmto nadějným start-upům financuje tříměsíční pobyt v Silicon Valley, včetně služeb tamních mentorů, pomocí kterých se snaží otevřít dveře českým firmám. Hlavním partnerem tohoto kola je společnost ČEZ.

Více informací najdete na webových stránkách www.czechict.cz.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek