Dubaj hodlá přimět více lidí k pořízení elektromobilů

12. 5. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 11.05.2017

elektromobil135158140-120.jpgDubajská energetická autorita ratifikovala pobídkový program ve snaze podpořit více lidí, aby se rozhodli pro elektromobily.

Šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda Nejvyšší rady pro energetiku v Dubaji, ratifikoval program pobídek na podporu používání elektromobilů v emirátu Dubaji. tento program pobídek, jehož detaily nebyly ještě zveřejněny, představil Dubajský úřad pro elektrickou energii a vodu (DEWA) a město Dubaj, na 45. zasedání Nejvyšší rady pro energetiku. Program podporuje iniciativu tzv. Dubaj Green Mobility, zaměřenou na zvýšení podílu hybridních a elektrických automobilů jezdících v Dubaji.

Nejvyšší rada již dříve vydala směrnice pro veškeré vládní instituce, aby zajistila, že 10 procent všech nově pořízených vozidel bude hybridních nebo elektromobilů.

Toto opatření podpoří cíl pro rok 2020, na kdy je v plánu, aby v Dubaji byla 2% všech vozidel na hybridní nebo elektrický pohon, a do roku 2030 se podíl zvýšil na 10%. Pomůže to snížit celkové emise uhlíku v Dubaj do roku 2021 o 19 procent.

DEWA oznámila, že plánuje zdvojnásobit počet nabíjecích stanic elektrických vozidel v Dubaji na 200.

Společnost DEWA uvedla, že budou instalovány různé typy nabíjecích stanic, včetně stanic rychlého dobíjení umístněných na čerpacích stanicích, které poskytnou dobu dobití během 20-40 minut.

V březnu 2017 vydala dubajská municipalita nové předpisy týkající se instalace nabíjecích stanic pro elektromobily, neboť se tento druh pohonu zdá být aktuálně ekologicky nejšetrnějším pohonem ve vztahu k životnímu prostředí.

Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda Nejvyšší rady pro energetiku, vydal směrnici číslo 1/2017, kde je určeno, že všechny veřejné a soukromé organizace musí před jakoukoliv instalací nové dobíjecí stanice získat povolení od úřadu DEWA.

DEWA bude dále koordinovat s dubajskou municipalitou a Úřadem pro správu silnic a dopravy (RTA), veškeré kroky, aby zajistila, že dobíjecí stanice pro elektromobily budou před instalací splňovat veškeré technické parametry a normy, které se jich týkají a byly vydány příslušnými orgány.

Zdroj: arabianbusiness.com

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: