Dubajská firma Premier Composite Technologies dodala rekordní střechu pro Apple Campus společnosti Apple ve výši 5 mld. USD

10. 7. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 09.07.2017

energetika-(6).jpgKruhová střecha o hmotnosti 80 tun, je tvořena 44 identickými radiálními panely o průměru 70 stop a šířkou 11 stop, přičemž každý panel je spojen malým nábojem umístěným uprostřed.

Tyto panely, které byly sestaveny a testovány až na místě, byly poté dodány kus po kusu do města Cupertino v Kalifornii. Obrovský areál, který se rozkládá na 175 akrech, je jedním z posledních projektů, které představil spoluzakladatel Apple, Steve Jobs, který zemřel v roce 2011. Apple Park v Cupertinu má ambice se stát největší kancelářskou budovou certifikovanou společností LEED Platinum v Severní Americe.

Apple Park je napájen 100 % obnovitelnou energií, z čehož 75 % je generováno na místě 17 mega wattovým střešním solárním zařízením a 4 mega watty základních bioplynových palivových článků. Více než 80 % nového areálu je tvořeno otevřeným prostorem s více než 9000 stromy odolnými vůči suchu. Areál také využívá 75 % recyklované pitné vody, aby se dokázal postarat o svůj bujný les a provozoval další zařízení na místě, kde není potřeba čerstvá voda, uvádí zpráva.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji

Zdroj: http://www.arabianbusiness.com/

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: