Dvacítka českých firem na Techcrunch Disrupt 2017 v San Franciscu

3. 10. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

V rámci společného projektu Czechinvest, Prague Startup Center a GK Los Angeles, které spojily Czechdemo, projekt ekonomické diplomacie PROPED a příspěvek Prague Startup Center / ICT Aliance dostalo 19 českých firem příležitost představit se v Silicon Valley, které je Mekkou počítačových technologií.

Program pro české startupy zahájilo neformální setkání v parku Crissy Fields u Golden Gate v neděli 17. září s téměř osmdesátkou českých podnikatelů a zaměstnanců technologických firem, kteří v San Franciscu již dlouhodobě působí. U českého piva Primator, Pilsner Urquel a Czechvar a medovníku Marlenka se účastníci projektu tak mohli potkat se zástupci firem jako je AVAST či Google, Lifelique a řadou dalších.

Na neformální setkání navázal formální panel o den později na půdě české technologické firmy STRV  za účasti Davida Semeráda (STRV), Ondřeje Homoly (Corinth / Lifeliqe), Radka Janků (Battswapp), Miroslava Peřiny (XTND), Michala Zálešáka (Prague Startup Center) a ředitele kanceláře Czechinvest San Francisco Miroslava Tenkla, kde se diskutovaly cesty, jak uspět v USA, kde hledat kontakty a potenciální partnery / investory a také a jak může česká komunita nově příchozím přímo pomoci. Zástupci úspěšných firem zároveň varovali před náročností života v San Franciscu, které patří mezi nejdražší místa planety s konkurencí na úrovni „Olympijských her“ byznysu, což ale kompenzují obrovské příležitosti i ekosystém Silicon Valley – firem, investorů a univerzit, který láká nejlepší mozky z celého světa.

Nabitý program

V úterý 22. 9. 2017 se pak večer uskutečnil Central European Pitch Night za podpory Central European Connection což je partnerství ČR, Rakouska, Polska a Maďarska. Dva nejlepší startupy ze zúčastněných států – za ČR AquaQube a Battswapp mohli svůj „pitch“ představit skupině angel investorů, kteří se zaměřují na projekty z Evropy. Akce s předpokládanou účastí 80 lidí přilákala téměř téměř dvě stovky zájemců a stala se pro české firmy vynikající networkingovou akcí, která dala vzniknout řadě nečekaných kontaktů.

Ve středu 23. 9. 2017 byl český výstavní den na pavilonu Techcrunch, kde všechny příchozí české firmy měly příležitost prezentovat své produkty Techcrunch komunitě, médiím, i zástupcům globálních firem, investorů, startupistů i řadě konzultantů.

O den později pak účastníci projektu měli příležitosti navštívit kanceláře původem české, nyní globální společnosti GoodData a s jejich zástupci probrat začátky firmy v USA i kulturu podnikání na západním pobřeží. Toto setkání nabídlo unikátní vhled do toho, jak se musí transformovat česká firma, pokud chce úspěšně působit na celém světě a jak akceschopně integrovat zaměstnance z řady kontinentů do úspěšné sítě, která podporuje inovativní trendy uvnitř společnosti.

Pro všechny zúčastněné – zástupce firem Xevos, Cleo Finance, Simple Dent, Statusdroid, Videjo, Six Guys Labs – Actijoy, Dataddo, ROG, viaGood, Incomaker, Battswap, Angitu, Nanits Universe, Decissio, AquaQube, Lipa Learning, Brightify, Leadspicker a XTND byl Techcrunch a další akce skvělou příležitostí proto, nahlédnout do fungování Silicon Valley, otestovat svůj produkt na americkém publiku, ale též poznat investory a potenciální klienty. Silicon Valley zůstává pro startupy jednou z hlavních bran do USA a důležité poznání pro všechny bylo – kdo chce v Silicon Valley uspět, musí zde být.

Informace a fotografie poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Los Angeles (Spojené státy americké). Autor: Marino Radačič, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek