ECOMONDO – THE TECHNOLOGY INNOVATION AND PLATFORM FOR GREEN SOLUTIONS

15. 10. 2015

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 15.10.2015

Ilustrační obrázekDovolujeme si Vás upozornit, že ve dnech 3. - 6. listopadu 2015 se uskuteční 19. ročník veletrhu ECOMONDO – THE TECHNOLOGY INNOVATION AND PLATFORM FOR GREEN SOLUTIONS na výstavišti Rimini v Itálii.

Ecomondo je mezinárodní veletrh určený pro italské a evropské společnosti, které vidí životní prostředí jako klíč ke konkurenceschopnosti a výzvu pro jejich podnikání.

Veletrh představí přední hráče na trhu s VODOU. Core Business veletrhu představuje kompletní cyklus vodního hospodářství.

Tedy obnovitelné zdroje energie, energetická účinnost, odpady...a VODA. Na 19. ročníku Ecomondo bude voda novým protagonistou, rozšířením nejznámější výstavní síně technologií, služeb a znalostí souvisejícími se životním prostředím, nejcitlivějším a nejdůležitějším zdrojem pro udržitelnost a život na planetě. S pavilonem, který se věnuje výhradně průmyslovým odvětvím vodního hospodářství Global Water Expo budeme zkoumat všechny segmenty integrovaného vodního cyklu: od pramene až po pitnou vodu, od úpravy až po opětovné využití vody, od distribuce ke zpracování a čištění.

Global Water Expo byl založen na strategické dohodě podepsané mezi Utilitalia (bývalý Federutility, sdružení vodoprávních úřadů v Itálii) a Rimini Fiera, jako koncepční vývoj "Modrého zlata". Prostřednictvím této dohody nabídne tento veletrh jak vědecký obsah, tak obchodní příležitosti týkající se koloběhu vody a ochrany zdrojů. 

“Ecomondo je jediný veletrh, ve kterém jsou organicky uspořádána všechna hlavní témata spojená se životním prostředním, jeho ochranou a správou průmyslových a energetických služeb propojených mezi sebou. Nový pavilon Global Water Expo, který jsme jako Utilitalia pomohli vytvořit, otevřeme společně v tomto ročníku,“ říká Giovanni Valotti, předseda Utilitalia (a A2A).

Letošní ročník je charakteristický silným přílivem partnerů ze zahraničí a prohloubením spolupráce mezi Itálií a Čínou v oblasti životního prostředí. Zúčastní se i akcionáři, kteří se chystají vyřešit obrovské infrastrukturální nedostatky při nakládání s odpadními vodami, a to jak místní (zejména z regionů, které jsou v řízení pro nesplnění povinností při čištění odpadních vod), tak i ti ze zahraničí (balkánské oblasti, Středomoří, Střední východ, Jižní Amerika...).

Statistiky z loňského ročníku (18. ročník v roce 2014) naznačují velký zájem veřejnosti a potvrzují tendenci italského trhu, který je velmi pozorný a aktivní v ekologických inovacích:

-       101.144 návštěvníků

-       1.200 vystavujících společností (16 pavilonů na 100.000 metrech čtverečních)

Zdroj: Ecomondo.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Milánu.

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: