EEN u vzniku start-upu – navázání úspěšné spolupráce mezi NaVinko.cz a exportéry španělských vín

4. 9. 2017 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje dlouhodobě spolupracuje s Úřadem práce ve Frýdku – Místku při organizování pravidelného semináře Byznys klub pro začínající podnikatele. Na této akci jsou zájemcům o zahájení vlastního podnikání poskytovány informace o zahájení podnikání, užitečné kontakty a prvotní konzultace.

V lednu se této akce zúčastnila i paní Hana Vrublová, jejímž přáním bylo mít svůj vlastní internetový obchod, prostřednictvím kterého bude moci nabízet českým zákazníkům kvalitní vína z rodinných vinařství z tuzemska i zahraničí. Na semináři ji zaujaly informace o možnostech, které nabízí služby poradenské sítě Enterprise Europe Network a po krátké úvodní konzultaci si sjednala schůzku s místním partnerem sítě EEN. Ve spolupráci s klientem byla vypracována marketingová strategie a navrženy možné způsoby získání zahraničních partnerů.

Jako velmi perspektivní se jevila účast firmy na podnikatelské misi do Španělského regionu La Rioja – Inward Mission in the Wine and Food Sector to La Rioja. V úvodní fázi bylo potřeba překonat jistou nedůvěru zahraničních partnerů související s tím, že firma je nově vzniklý startup bez podnikatelské historie. Jednatelka firmy proto uvítala intenzivní asistenci při zařizování účasti na této akci a díky spolupráci regionálních partnerů EEN v ČR i Španělsku se jí v průběhu mise ve španělském regionu La Rioja podařilo získat užitečné kontakty a připravit půdu pro navázání budoucích obchodních vztahů se španělskými partnery.

V následujících měsících se rozběhla intenzivní spolupráce s vinařstvími Vallemayor S.L. a Ortega Ezquerro, se kterými byla podepsána dohoda o exkluzivním partnerství pro Českou republiku. Firma NaVinko bude také oficiálním zástupcem vinařství Ortega Ezquerro na pražském mezinárodním veletrhu vín International Wine Show Prague, který se uskuteční v říjnu tohoto roku.

Internetový obchod, který byl ještě na začátku letošního roku jen pouhým přáním, v současné době nabízí téměř stovku různých druhů našich i zahraničních vín. Jednatelka vede intenzivní jednání s dalšími potenciálními dodavateli ze zahraničí a plánuje rozšiřování nabídky i o vína z dalších zemí EU.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek