EGAP a KazExportGarant prohlubují spolupráci mezi oběma zeměmi

1. 3. 2017 | Zdroj: Exportní garanční a pojišťovací společnost, a. s. (EGAP)

Zástupci Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) a kazašské Export Credit Insurance Corporation JSC (KazExportGarant) podepsali letos v únoru memorandum o spolupráci. Podpisem se otevírá prostor nejen pro užší kooperaci pojišťoven, ale také obou zemí - České republiky a Kazachstánu.

Vzájemná spolupráce pojišťoven se týká především finančních transakcí ve třetích zemích. Pojišťovny však budou spolupracovat i při sdílení informací a zkušeností nebo vzájemně koordinovat své činnosti v oblastech pojištění exportních úvěrů, investic či záruk před uzavřením nových obchodních případů.

Neméně důležitou novinkou je také součinnost při řešení problémových situací spojených třeba s vymáháním pohledávek.

„Podpis memoranda představuje důležitý krok v prohloubení spolupráce nejenom mezi EGAP a KazExportGarant, ale také mezi českými a kazašskými firmami,“ uvedl při podpisu generální ředitel EGAP Jan Procházka.

„Našim cílem je ještě více podporovat naše exportéry. Chceme, aby se KazExportGarant stal místem, kde vývozci najdou veškerou podporu a vyřídí vše, co potřebují k zajištění exportního financování a pojištění,“ sdělil místopředseda představenstva KazExportGarant Yerdan Bekchozhin.

EGAP dlouhodobě podporuje český vývoz do Kazachstánu prostřednictvím pojištění. Od roku 2005 uzavřel od této země pojistné obchody za téměř osm miliard korun. Mezi nejčastěji pojišťované produkty patří silniční vozidla a průmyslové stroje a zařízení. Zdaleka největší podíl pojistných obchodů připadal na vývozní odběratelské úvěry.

EGAP v současnosti pracuje na přípravě nových obchodních případů do Kazachstánu v přibližné hodnotě několika desítek milionů eur.

Státní úvěrová pojišťovna KazExportGarant je členem Pražského klubu Bernské unie – Asociace hlavních mezinárodních úvěrových pojišťoven, od roku 2004. V únoru 2015 ji byl v rámci Bernské unie udělen status pozorovatele.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek