EGAP nabídne podporu exportérům na veletrhu Techagro

4. 4. 2016 | Zdroj: Exportní garanční a pojišťovací společnost, a. s. (EGAP)

motiv článku - EGAP nabídne podporu exportérům na veletrhu Techagro V posledních deseti letech se postupně zvyšuje export směřující ze sektorů potravinářství a zemědělství. Exportní garanční a pojišťovací společnost EGAP už svým pojištěním podpořila vývoz za více než 22 miliard korun. Největší objem tvoří export  zemědělské techniky a  technologií. Právě proto letos poprvé EGAP vystavuje na veletrhu Techagro a to v rámci expozice Ministerstva zemědělství v pavilonu C.

Po celou dobu veletrhu budou na stánku specialisté z obchodního úseku EGAP, kteří poskytnou vystavovatelům z řad exportérů potřebné informace k jednotlivých produktům, které EGAP v rámci státní podpory exportu poskytuje. EGAP přitom podporuje především vývoz do rizikovějších teritorií – především do zemí mimo EU.

„Podpořili jsme vývoz zemědělské techniky a technologií například  do Běloruska, Ruska, do Gruzie, ale také do Albánie, Bulharska, Kazachstánu, Mexika, Uruguaye či Etiopie. A zejména v oblasti vývozu technologií našeho pojištění využila i řada malých a středních podniků,“ dodává generální ředitel EGAP Jan Procházka. 

Úspěšné byly například dodávky zemědělských technologií a investičních celků (vepříny, kravíny, masokombináty) dodávané například firmami Bauer Technics či Farmet. „Projednáváme nyní další dvě velké zakázky do Běloruska a Kazachstánu,“ potvrzuje generální ředitel EGAP Jan Procházka, ve světě je pak zájem i o českou zemědělskou techniku – k možným novým trhům patří například země Subsaharské Afriky.

Pro exportující výrobce zemědělské techniky uspořádá EGAP specializovaný odborný seminář v rámci doprovodného programu veletrhu Techagro. Ten se uskuteční v pondělí 4.4.. od 10 hodin v pavilonu P. sál P3. Vstup na tento seminář je zdarma.  Zaregistrovat se na něj je možné na stránkách www.egap.cz/seminare.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek