EGAP nezastavuje pojišťování exportu do Ruska

18. 12. 2014 | Zdroj: Exportní garanční a pojišťovací společnost, a. s. (EGAP)

motiv článku - EGAP nezastavuje pojišťování exportu do Ruska Dozorčí rada EGAP rozhodla ve čtvrtek 18. prosince 2014 o tom, že EGAP nezastavuje pojišťování českého exportu do Ruska. Zejména v této situaci musí EGAP působit jako stabilizační prvek celého systému. Platí, že všechny nové případy i restrukturalizace musí schvalovat představenstvo společnosti.

EGAP má v současné době pojistnou angažovanost v Rusku 56 mld. korun - jde o 125 platných pojistných smluv k obchodním případům českých exportérů. EGAP k nim nyní přistupuje formou krizového řízení, všechny případy bude posuzovat individuálně. EGAP žádá financující banky o operativní spolupráci při monitoringu těchto případů.

Do konce roku 2014 očekává EGAP řádné splátky k některým těmto případům ve výši 420 milionů korun.

EGAP zároveň pracuje na maximálně realistickém systému případných restrukturalizací splátkových kalendářů jednotlivých obchodních případů. Provádí také celkovou analýzu jednotlivých dlužníků a současného makroekonomického prostředí Ruska, ale i dalších s Ruskem ekonomicky propojených států. O jejich výsledcích bude informovat akcionářská ministerstva.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek